https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-nemotorneho-novozelandskeho-albatrosa-je-internetova-hvezda?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z nemotorného novozélandského albatrosa je internetová hvězda

13.3.2021 16:16 | WELLINGTON (ČTK)
Albatrosi královští patří mezi největší mořské ptáky na světě a dožívají se více než 40 let.
Albatrosi královští patří mezi největší mořské ptáky na světě a dožívají se více než 40 let.
Velmi nemotorné přistání albatrosa královského, při kterém skončil po kotoulu plavmo na hlavě, zachytila kamera v novozélandské přírodní rezervaci. Díky její nahrávce je nyní z albatrosa internetová senzace, napsala agentura Reuters.
 

Video v přírodní rezervaci Taiaroa Head v Dunedinu na Jižním ostrově natočila kamera Royal Albatros Cam přenášející nepřetržitě záběry na web All About Birds. Ukazuje albatrosa, jak před zraky mláděte sedícího v hnízdě po nepodařeném přistání chvíli nemohoucně mrská nohama ve vzduchu, než se mu podaří otočit a vstát.

Od víkendu toto video zveřejnila řada zpravodajských serverů a sociálních médií a počty jeho zhlédnutí dosahují stovek tisíc. Na twitteru se nahrávka dočkala řady komentářů, v nichž se uživatelé svěřují, že se jim něco velmi podobného stalo při lyžování, anebo spekulují o tom, co si albatros po dopadu mohl myslet.

Albatrosi královští patří mezi největší mořské ptáky na světě a dožívají se více než 40 let.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist