https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlodeji-ve-sberne-na-sokolovsku-ukradli-stribro-a-zlato-za-milion
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zloději ve sběrně na Sokolovsku ukradli stříbro a zlato za milion

11.4.2024 10:51 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Stříbro a zlato za téměř milion korun ukradla údajně pětice zlodějů ve sběrně druhotných surovin na Sokolovsku. Oznámil to mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva. Skupinu podezřelých - tři muže a dvě ženy - policisté zadrželi. Obviněným hrozí až pět let vězení.
 

Trojice mužů ve věku 40, 44 a 53 let společně s dvěma ženami ve věku 40 a 49 let letos v polovině února vnikla podle policie do sběrny na Sokolovsku. Do objektu se dostali přes vyříznutý otvor ve střeše. Z kanceláře pak odcizili téměř 50 kilogramů čistého stříbra, několik dalších desítek kilogramů technického, tedy dosud nevyčištěného stříbra a také různé pozlacené kontakty.

Začátkem dubna v brzkých ranních hodinách policisté na různých místech v Karlovarském kraji zadrželi pětici podezřelých. Následně je obvinili z krádeže. "Na základě rozhodnutí soudu byla pětice osob vzata do vazby," uvedl Kopřiva. Čtyři z obviněných, kromě devětačtyřicetileté ženy, již byli v minulosti za krádeže pravomocně odsouzeni.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

11.4.2024 17:44
Bulvár? Proč?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist