https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/znalec-je-nepravdepodobne-ze-divku-v-jenstejne-kousl-had.pripad-odlozen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Znalec: Je nepravděpodobné, že dívku v Jenštejně kousl had. Případ byl odložen

26.5.2021 00:59 | JENŠTEJN (ČTK)
Malou školačku měl podle oznámení had kousnout 1. ledna do nohy na zahradě.
Malou školačku měl podle oznámení had kousnout 1. ledna do nohy na zahradě.
Policie odložila lednový případ údajného kousnutí hadem v Jenštejně u Prahy. Podle znalce je nepravděpodobné, že nezletilou dívku kousl had, uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Za jakých okolností se děvče poranilo, policisté nezjistili. Podle některých médií se mohlo například zranit o drát nebo jiný předmět, který způsobil rány podobné kousnutí.
 

Případem se zabývali odborníci z odboru kriminalistiky a odvětví mechanoskopie a biologie. "Na základě výsledků všech těchto zkoumání nebyly prokázány stopy biologického materiálu na botě, stejně tak se neprokázalo mechanické poškození boty po hadím kousnutí," popsala mluvčí s tím, že s ohledem na všechny zjištěné skutečnosti a okolnosti případu rozhodli policisté o jeho odložení.

Malou školačku měl podle oznámení had kousnout 1. ledna do nohy na zahradě. Následovalo rozsáhlé pátrání po plazovi a jeho majiteli, někteří odborníci tehdy uvedli, že by mohlo jít o chřestýše.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist