Co píší jiní / ČR
Stavbu velkokapacitní spalovny domácích odpadů projednávali včera úředníci i zástupci investora, obce Mydlovary na Českobudějovicku a nezávislých ekologických organizací. 
Hnutí Duha zprovoznilo v těchto dnech internetovou knihovnu informací o šumavském národním parku. 
Ve středních Čechách dramaticky narůstá kamionová doprava. Radnice si s hlavními silničními tahy neví rady. Chybějí peníze na obchvaty měst. 
Zachránit mizející regionální odrůdy ovoce se pokoušejí společně čeští i němečtí odborníci. Ti jednali včera v Horách na Karlovarsku a v saském Erlbachu o tom, jak přesvědčit lidi o nutnosti návratu k zapomenutému ovoci. 
Mlýnskou strouhu v Ostravě- Svinově znečistily odpadní vody ze stavby dálnice D47. Čištění provedou speciální odsávací bagry. Na serveru Moravskoslezský deník.cz. ...zobrazit původní článek
Obyvatelé Hlinecka si budoumuset zvyknout na novou dominantu v kopcích nad městem. Do dvou let se mezi Holetínem a Horním Babákovem začnou ve stometrové výšce točit čtyři devadesátimetrové vrtule větrných elektráren. Holetínští zastupitelé už jejich umístění odsouhlasili. 
Rozhovor s Otakarem Divíškem, primátorem Hradce Králové. 
Krušné časy nastávají obchodníkům s exotickými ptáky. Česko až na výjimky zakazuje jejich dovoz ze zemí mimo Evropskou unii. Podle ministra zemědělství Petra Zgarby jde o opatření v souladu s nařízením Evropské komise, které má zabránit zavlečení ptačí chřipky do republiky. 
Mezi deset největších znečišťovatelů ovzduší v celé zemi jsou také čtyři firmy ze Zlínského kraje. Nad Dezou ve Valašském Meziříčí už se nikdo nepozastavuje. Zraky ochránců přírody se na ni upírají už několik let. 
Vedení Moravskoslezského kraje nesouhlasí se stavbami větrných elektráren v regionu. V kraji by měly vyrůst obří větrníky asi na deseti místech, zejména na Bruntálsku. Tamní obce si od elektráren slibují ekonomický přínos. 
|
|