https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-peru-zadrzeli-muze-ktery-na-tele-pasoval-pres-300-tarantuli-a-100-stonozek
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Peru zadrželi muže, který na těle pašoval přes 300 tarantulí a 100 stonožek

21.11.2024 18:58 | LIMA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na letišti v Peru zadrželi muže, který pašoval přes 300 živých tarantulí a stovku stonožek, na těle je měl připevněné v uzavíratelných sáčcích. Chtěl je nelegálně prodat, úřady jej proto zadržely a zvířata ošetřily. S odkazem na organizaci věnující se životnímu prostředí to uvedl web CNN.
 
Osmadvacetiletého občana Jižní Koreje zadrželi 8. listopadu na mezinárodním letišti Jorge Cháveze. Pracovníci bezpečností kontroly si všimli, že muž má až příliš vypouklé břicho, proto jej podrobili detailní prohlídce. Po nadzvednutí košile zjistili, že má na sobě dva opasky a v nich balíčky se schovanými zvířaty, s nimiž chtěl zemi opustit.

Peruánská národní služba pro lesy a volně žijící zvířata SERFOR uvedla, že podezřelý převážel 320 tarantulí, a to dva druhy, dále 110 stonožek a devět mravenců druhu Paraponera clavata. Ty měl v malých plastových nádobách a zbytek zvířat v plastových sáčcích na zip, které si lepicí páskou přilepil na tělo.

Odborník z organizace SERFOR upozornil, že nalezené exempláře pocházejí z regionu Madre de Dios v peruánské části Amazonského pralesa. Tarantule jsou přitom v zemi ohroženým druhem a figurují v celosvětovém nelegálním obchodu se zvířaty.

Policie muže zatkla a zahájila vyšetřování případu, zatímco špatně ošetřená zvířata si úřady převzaly do péče, dodává SERFOR.

Peru není jedinou jihoamerickou zemí, která se potýká s obchodem s volně žijícími živočichy. V září 2021 zabavili kolumbijští úředníci zásilku téměř 3500 žraločích ploutví směřujících do Hongkongu a v prosinci téhož roku nejméně 232 tarantulí, 67 švábů, devět pavoučích vajec a štíra se sedmi mláďaty v jednom kufru na letišti v Bogotě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

21.11.2024 19:03
To je ale hloupost. Členovce v zásadě nejde ohrozit sběrem. Daleko, daleko horší je zničení biotopu, ale je jednoduší zavřít chlapa na letišti, než bandy ničících těžařů nebo zemědělců. Vidíte, jak chráníme přírodu?
Odpovědět
ig

22.11.2024 00:44 Reaguje na Slavomil Vinkler
Díky, zajímavý postřeh, tohle mě nenapadlo.
Odpovědět
HH

Honza Honza

22.11.2024 11:36 Reaguje na
Proto se vyplatí číst ekolist, člověk je hned díky lidem, kteří něčemu rozumí, chytřejší.
Odpovědět
ig

23.11.2024 18:50 Reaguje na Honza Honza
Jistě, proto sem také píšu komentáře :D :D
Odpovědět

Viktor Šedivý

22.11.2024 15:06
To věřím, že tarantule jsou v Peru mimořádně vzácné, vezmu-li v úvahu, že žijí ve Středomoří.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

22.11.2024 16:31 Reaguje na Viktor Šedivý
Ale novinářská normálka. Jsou to sklípkani. Tarantule je slíďák tatarský. https://ziva.avcr.cz/files/ziva/pdf/navrat-tarantule-aneb-slidak-tatarsky-opet-v-ceske.pdf
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist