https://ekolist.cz/cz/ekolist/mesicni-souhrn/kveten-2013-co-si-na-ekolistu-neprectete-pokud-si-to-sami-nenapisete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Květen 2013: Co si na Ekolistu nepřečtete (pokud si to sami nenapíšete)

27.5.2013
Berušky samy o sobě nenapíšou. Ale pokud chcete dělat obsah Ekolistu.cz s námi, tak můžete.
Berušky samy o sobě nenapíšou. Ale pokud chcete dělat obsah Ekolistu.cz s námi, tak můžete.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Andreas Vilcinskas / Justus Liebig Universitat v Giessenu
Milé čtenářky a milí čtenáři,
 

Ekolist.cz žije, to je ta dobrá zpráva. Slabší je to s tím, čemu říkají lékaři kvalita života. Chceme dělat web, který bude zajímavý a přínosný pro čtenáře. Ale nemáme čas vyjádřený penězi na to, abychom psali ty nejnáročnější články - velké analytické texty nebo zpravodajství, které skutečně drží krok s událostmi.

Právě proto si v těchto týdnech nepřečtete hluboké rozbory nových zákonů, změn v ekologické politice nebo náročné reportáže ze zahraničí. Naše cíle jsou skromnější. Chceme každý den přinášet porci důležitých informací, někdy opepřenou o zajímavosti ze světa přírody nebo vědy. Ale také chceme do veřejné debaty dodávat témata, na která se zapomíná nebo se nevejdou do velkých médií.

Pokud chcete, můžete Ekolistu.cz pomoci vy, naši čtenáři. A to finančním darem či pravidelným příspěvkem. Jak na to najdete v rubrice Podpořte nás.

Vedle přímé podpory finanční, za kterou všem dárcům předem děkujeme, můžete přispět i svými texty, které rádi zveřejníme v názorové rubrice Ekolistu.cz. Pokud tedy chcete něco říct k debatě o životním prostředí, nestyďte se, sedněte a pište. Zejména studenty rádi přivítáme na stáži v redakci, kde se mohou naučit nejen psát a zkusit si provoz redakce internetového deníku, ale získají i dobrou praxi. Pokud chcete jakkoli bezplatně pomoci Ekolistu, ozvěte se na redakční email ekolist@ekolist.cz

Zkrátka zatím se nám daří jakž takž proplouvat s lodí plnou děr v rozpočtu bouřlivými vodami reality neziskového sektoru roku 2013. A rozhodně ještě nekácíme stožáry. Pravdou ale je, že bez peněz se pracuje těžko a mlhy kolem zrádného pobřeží finanční stability se ne a ne zvednout.

A co vás v posledních týden na stránkách Ekolistu.cz zaujalo nejvíc? Výběr nejčetnějších článků od začátku dubna ukazuje poměrně přesně, co máte na Ekolistu.cz rádi. První desítku otevírá vědecká zpráva ze světa přírody Biologická zbraň, jež se vymkla. Slunéčko východní kosí protivníky ničivým parazitem. Hned na druhém místě je zcela praktická rada Kadibudko, co v tobě přebývá? O kompostování výkalů z různých úhlů pohledu. Bronzová příčka patří přírodní zajímavosti, článku Rostliny si spolu povídají, aby se podporovaly v růstu.

Dále se v peletonu řadí texty o zvířatech: V USA zvažují, že postaví mimo zákon tajně pořízené snímky týrání zvířat, Divoká prasata ujdou v noci jen pár stovek metrů, ukazuje unikátní výzkum na Šumavě a Definitivní důkaz: V Krkonoších byl vyfocen rys.

Dále se řadí opět praktické rady a návody, tedy jak na Městské zahradničení: Pěstujte zeleninu na balkóně nebo parapetu a Co se děje s autovrakem při likvidaci? A jak se zbavit vlečného vozíku či karavanu?. A závěr první desítky patří textům obecně o životním prostředí. Zaujalo vás, že V Číně dramaticky ubylo řek, zjistila studie. Je jich o polovinu méně než před 60 lety. A čtenáři Ekolistu.cz jsou, zdá se, přemýšliví, protože svým zájmem vytáhli mezi nejčtenější článek Proč se nechováme zeleně? Protože jsme skeptičtí a chudší.

foto - Charvát HugoHugo Charvát
Autor je šéfredaktor serveru Ekolist.cz
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist