https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/zeme-na-taliri-festival-dokumentarnich-filmu-o-jidle
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Země na talíři - Festival dokumentárních filmů o jídle

20. listopadu 2018 (úterý) - 22. listopadu 2018 (čtvrtek) Praha
Festivaly a slavnosti
Chceme si budoucnost vyžrat? Pojďme (na ni) raději vyzrát.
Tři dny plné inspirativních dokumentárních filmů a diskuzí, které vám jednoznačně otevřou obzory a dají brouka do hlavy. Říká se, že zapomínat je lidské. Zapomněli jsme, že 1 cm ornice vzniká stovky let, že 76 % produkce potravin v Evropě závisí na opylení včelami, a že i dnes stále 80 % potravin vypěstují malé rodinné farmy. Teď už je však nejvyšší čas vyzrát. Vyzrát na přelud nekonečné sklizně. A vzpomenout si, že alternativy k dnešnímu intenzivnímu způsobu produkce potravin existují – a že fungují.

K tomu může pomoct 8. ročník festivalu dokumentárních filmů o jídle Země na talíři, který nám příběhy a debatami opráší staré znalosti o odpovědném zemědělství, klimatu, půdě, palmovém oleji, mléčném průmyslu... a přidá mnohé nové. Přijďte na pestrou podívanou od 20. do 22. listopadu 2018 do kina Aero.

Pokud láska prochází žaludkem, věřte, že dodržováním ekologických principů při výrobě a spotřebě potravin lze zajistit dlouhodobě udržitelný potravinový systém. Takový, za který nám budoucí generací vlepí pořádnou pusu.

Nenechme si budoucnost vyžrat. Pojďme (na ni) raději vyzrát.
Místo konání | Praha 3 Kino Aero, Biskupcova 31, 13000, Praha 3
Pořádá | Glopolis, Botičská 1936/4, 128 00 Praha 2, http://www.zemenataliri.cz/cz/ Eduarda Krázelová
e-mail: krazelova@glopolis.org 
Související odkazy: https://glopolis.org

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist