https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/adin-vyhlidka-ztrata-pameti-prerovskeho-volice-kam-smeruje-prerov
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Adin Vyhlídka: Ztráta paměti přerovského voliče, kam směřuje Přerov?

15.9.2019
Město dopustilo zavážení mokřadních oblastí, město devastuje nejcennější přírodní části blízké a snadno dostupné z centra a nevratně ničí životní prostředí přerovského regionu. Přednost dostává intenzivní doprava a obyvatelstvu škodící průmysl, skladovací haly a betonové obslužné plochy pro tranzitní přepravu zboží.
Město dopustilo zavážení mokřadních oblastí, město devastuje nejcennější přírodní části blízké a snadno dostupné z centra a nevratně ničí životní prostředí přerovského regionu. Přednost dostává intenzivní doprava a obyvatelstvu škodící průmysl, skladovací haly a betonové obslužné plochy pro tranzitní přepravu zboží.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Adin Vyhlídka / ČSOP
Po volbách v roce 2014 jsem očekával, že přerovská veřejnost se dostatečně poučila z arogantní vyčuranosti minulého spojení stranických klanů ČSSD, ODS, TOPky a dalších "umělců". Bohužel, nestalo se tak.
 

Členové ODS, ČSSD a několik dalších přitakávačů, kteří skončili v opozici, po celé čtyři roky intrikovali a vylévali kýble špíny hlavně na členy hnutí Společně pro Přerov, kteří se snažili napravovat škody vzniklé zločinným chováním výše uvedených stran.

Po volbách v roce 2018 se členům ODS znovu podařilo vstoupit do koaličního vedení města s Babišovým hnutím ANO, z něhož někteří členové patřili v minulosti také k ODS. Ale pozor, přerovské hnutí ANO, to není Babiš. Tito aktéři nyní mají před sebou období, kdy mohou opět rozprodávat obecní majetek těm, kteří tahají za nitky ty dnešní loutky. Hnutí ANO v Přerově se v tomto spojení s ODS chová stejně jako "vysmátí svazáci" v minulých letech. To, co se snažili napravit v minulém volebním období členové uskupení Společně pro Přerov, zůstalo nedokončeno. Vrátili jsme se o desetiletí zpět.

Opět se rozhoduje bez souhlasu veřejnosti a proti vůli občanů. Vina je na těch, kteří znovu volili ODS a také na těch, kteří ignorují komunální volby.

Město Přerov, které mělo po válce nakročeno k docela slušné budoucnosti, se vydalo špatným směrem. „Posametová“ politická vedení města započala s rozdáváním obecního majetku, bujel a opět pokračuje klientelismus a komerce.

*Město se zbavuje vlivu na lukrativní části, město ztratilo část atraktivity privatizací Výstaviště.**Město dopustilo zavážení mokřadních oblastí, město devastuje nejcennější přírodní části blízké a snadno dostupné z centra a nevratně ničí životní prostředí přerovského regionu. Přednost dostává intenzivní doprava a obyvatelstvu škodící průmysl, skladovací haly a betonové obslužné plochy pro tranzitní přepravu zboží.*

Vedení města a volení zástupci samosprávy dávají zelenou toxickým přípravkům pro ničení plevele ve městě a okolí.

Vedení města je baštou pro konání klasických ohňostrojů, doprovázených zdraví škodlivým hlukem a oblaky toxických zplodin, ohrožující zdraví všech živých tvorů, včetně člověka.

Vedení města odmítlo připojit se podpisem k Memorandu proti projektu kanálu D-O-L, který podepsala řada starostů měst a obcí přerovského regionu. Nepochybně potencionální nevratné poškození krajiny a přírodního prostředí nejen přerovského regionu.

Vedení města Přerova si nepochybně zakládá na své „vzdělanosti“… Kam se tedy poděl tzv. zdravý, selský rozum, když konečný efekt lze očekávat v podobě podřezané větve, na níž sedíme…?


reklama

 
Adin Vyhlídka
Adin Vyhlídka je občan Přerova, člen ČSOP.
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

15.9.2019 08:37
Bez provolení SPD do PČR v takovém zastoupení, aby mohla prosadit navrhovaný systém referend (reálných a ničím neomezených) se situace nezmění, leda k horšímu.
Odpovědět
Anyr

Anyr

15.9.2019 14:47 Reaguje na Jan Šimůnek
Svatá prostoto!
Odpovědět

Jan Šimůnek

16.9.2019 10:19 Reaguje na Anyr
Bohužel, zastupitelská demokracie tam, kde jde o podobné projekty, spojené s přesuny velkého množství financí, zcela zákonitě selhává. A pravdou je, že se snadněji podplatí (nebo jinak ovlivní) 10 zastupitelů, než 10 000 voličů.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist