Jan Musil: Připomínky Hospodářské komory k Politice ochrany klimatu jsou nejen proti zájmům ekologie, ale i českých podnikatelů
Nechci, aby v naší zemi byly firmy a podnikatelé spojováni s názory, které rozporují vědu a vážnou realitu klimatické krize.
Navíc toto prohlášení přichází v době, kdy jsme zažili jedno z nejteplejších lét a zažíváme jednu z nejteplejších zim v historii, což jen podtrhuje absurditu jejich postoje.
Naše rodina a firma se snaží přispívat k ochraně klimatu a naší přírody. V LIKO-S International nejen že věříme v důležitost udržitelného podnikání, ale žijeme podle toho.
Pro nás není ochrana životního prostředí jen módní trend, ale zásadní část naší firemní DNA. Investujeme do vývoje, abychom minimalizovali naši ekologickou stopu, a snažíme se ukázat, že zisk a péče o planetu mohou jít ruku v ruce.
Naše firma bude pokračovat v cestě udržitelnosti, protože věříme, že je to správné. Snažíme se v této oblasti jít napřed, zároveň ale dobře vím, že českých firem se stejným přístupem je mnoho dalších a názor Hospodářské Komory určitě nereprezentuje většinový názor českých podnikatelů.
Mnoho z nás nezpochybňují vědecká fakta, která jasně ukazují, v jak závažné a urgentní situaci se nacházíme. Opravdu už není čas na nějaké postávání na místě a musíme rychle jednat.
Každé podnikání za sebou zanechává určitou ekologickou stopu a je naší zodpovědností průmysl transformovat a minimalizovat environmentální dopad naší hospodářské činnosti a to třeba i na úkor krátkodobě nižších ekonomických výsledků.
Ukažme, že podnikání a ochrana životního prostředí mohou jít ruku v ruce, a že společně můžeme vybudovat udržitelnější a lepší budoucnost. Je čas, aby se podnikatelská komunita spojila a pracovala na tom, aby byla součástí řešení, nikoli problému.
Přečtěte si také |
Libor Musil: Nejsem žádný ekologický levičák, jsem podnikatelHospodářská komora ČR by si měla uvědomit, jaký obraz podnikatelů u široké veřejnosti vytváří a začala jednat v souladu se zájmy celé společnosti, nikoli jen v rámci zájmů úzké skupiny lidí.
Jsem si jistý, že nejsem jediný zástupce podnikatelské sféry, který s tímto názorem Hospodářské komory nesouhlasí a dlouhodobě se snaží o zodpovědný přístup k podnikání v souladu s principy udržitelnosti. Vyzývám tedy také ostatní podnikatele, aby se připojili a ukázali, že naše morálka zahrnuje i odpovědnost vůči planetě, na které podnikáme a žijeme.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (11)
Honza Honza
23.3.2024 06:43Jaroslav Řezáč
23.3.2024 08:08 Reaguje na Honza HonzaO to více nechápu lidi, kteří podporují globalismus byznysu aniž by chápali nutnost hospodářské udržitelnosti sociálních a pracovních příležitostí v regionech " státech" aby byli konkurenceschopné.
Lisabonská dohoda není nic jiného, než globalizační jízdenka a jde spíš o to, jak z tohodle vlaku chudoby vystoupit.
Anyr
23.3.2024 21:37 Reaguje na Jaroslav ŘezáčJaroslav Řezáč
23.3.2024 07:30Každý má právo si pořídit auto, ale kde je povinnost si k tomu zařídit parkovací místo. To je takový sobecké evergreen dnešních dnů. Pořídí si osobní majetek, ale chce po druhých aby mu to vyřešili.
Když po takových lidech ještě něco chcete, tak to raději zničí, protože jsou přece ti majitelé, kteří žádné povinnosti řádného “ hospodáře” neuznávají.
Anyr
23.3.2024 21:47 Reaguje na Jaroslav Řezáč"Peníze dávají moc. Třeba koupit auto jaždému z rodiny, dovolenou v Austrálii nebo jíst denně argentinské steaky. Ovšem, člověk dnes nemá morální právo to udělat." :)
A ne, nemusíte tu nikdo psát, že je to drzé. :D Hlavně, že je to pravdivé.
Člověk prostě nemá morální právo nakládat se svým majetkem a penězi tak, jak chce, jak může. I když to zákony dovolují. Vždy jen a pouze tak, aby to bylo etické. Neetické utrácení peněz a zneužívání moci, kterou dávají, je ZLO, a je fuk, jakou svobodou, "svobodou", režimem nebo zákonem je to podepřené.
Vždy jen eticky.
:*
Radek Čuda
25.3.2024 10:44 Reaguje na AnyrRadim Tolasz
25.3.2024 11:18 Reaguje na AnyrKarel Ploranský
24.3.2024 11:27 Reaguje na Jaroslav ŘezáčJistě - jsou lidé, kteří mají auto jen pro zábavu, pro komfort a případně jen jako status symbol. Ale drtivá většina z nich pro to své auto MÁ i to parkovací místo.
No a pak jsou lidé, opravdu HODNĚ lidí, kteří auto prostě POTŘEBUJÍ. A tudíž potřebují, aby jim stát vytvořil podmínky pro jeho používání. Ke kterým patří nejen silnice, ale i možnost, aby když po silnici někam dojedou, měli možnost tam auto postavit, vystoupit a odejít. Protože jinak postrádají smysl i ty silnice!!!
Podle Vaší logiky by si asi měl každý, aby nebyl sebestředný, nakoupit pozemky a na nich postavit pro své auto nejen parkovací místa, ale i vlastní silnice?
Podle Vás je jistě sebestředné i to, že když si někdo staví dům, tak od státu (obce) očekává, že mu ho "zasíťuje". A když půjdu do extrému: Není to sebestředné, že se lidem nechce běhat všude pěšky a tak očekávají, že stát zajistí veřejnou dopravu, která je bude vozit?
Bydlím na vsi, kde si nekoupíte ani sirky. A blížím se k osmdesátce. Být odkázán jen na veřejnou dopravu znamená, že obstarat si nebo zařídit sebemenší maličkost - od nákupu po nějaké ošetření - znamená věnovat tomu nejméně šest hodin. Protože ráno jede "dělnický" autobus a po něm školácký. A zpátky se dostanu po půl druhé. Tahat nákup autobusem také už pro mne není zrovna zábava.
Je to fakt ode mne tak moc sebestředné, když se snažím řešit to pomocí auta? Buďte klidný, doma pro něj ve dvorku mám i to parkovací místo! Ale ve městě..?
Ostatně i tam ode mne na většině míst chtějí, abych si parkování ZAPLATIL.
Mimochodem - je zvláštní, že zmiňujete parkovací místa, ale nevadí Vám, kolik peněz stát cpe do nabíjecích stanic pro sebestředné majitele elektroaut...