https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martin-mach-ondrej-k-leonardovi-dicapriovi-tryskaci-a-rechtu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martin Mach Ondřej: K Leonardovi DiCapriovi, tryskáči a rechtu

3.3.2016
Leonardo DiCaprio konečně získal Oskara. Při přebírání ceny využil velkou část své děkovné řeči k tomu, aby varoval před klimatickou změnou a vyzval k jejímu řešení. Následně se na sociálních sítích objevily snímky DiCapria a jeho soukromého tryskáče. Redaktorka Deníku Referendum Zuzana Vlasatá napsala sloupek Argument soukromým tryskáčem jen potvrzuje, že Leonardo DiCaprio má recht, kde herce srdnatě hájí. Ano, DiCaprio má recht, ale ten tryskáč to nepotvrzuje ani trochu.
 

Klimatická změna je a bude problém – tedy pokud můžeme věřit vědcům a jejich poznatkům. Zdá se, že to opravdu je nejnaléhavější hrozba, se kterou se budeme muset nějak vypořádat.

A myslím, že můžeme věřit DiCapriovi, že svůj apel myslel vážně a upřímně. Nešlo totiž o ojedinělý výkřik do tmy. Loni DiCaprio vystoupil na klimatické konferenci v Paříži, kde vyzval představitele států k akci. Připojil se k žádosti, aby investoři upustili od investic do fosilních paliv. Nadace Leonarda DiCapria jen loni nabídla 15 milionů dolarů na ochranářské projekty. Jestli něco DiCapriovi nelze upřít, pak to, že něco opravdu dělá a dělá toho více než ostatní.

Ale to, že herec pronese varovná slova o klimatu a vzápětí odletí vlastním tryskáčem, prostě působí trochu pitomě. Jako kázání vody a pití vína.


reklama

 
foto - Mach Ondřej Martin
Martin Mach Ondřej
Autor je šéfredaktorem serveru Ekolist.cz

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MH

Martin Hájek

9.3.2016 18:16
Ano, člověk s aktuálně jednou z největších uhlíkových stop na planetě a v historii lidstva vůbec nás poučuje o boji s klimatem. To není jen pitomé, to je neuvěřitelná drzost a pokrytectví. A nejde zdaleka jen o ten soukromý jet. Natáčení filmů není vůbec přírodě blízká činnost, tisíce členů štábů, stovky tun vybavení, vše obvykle přepravováno letecky na nesmyslné vzdálenosti (např. velká část posledního opusu pana DiCapria se točila v Ohňové zemi) no a jak ta příroda po odchodu filmařů asi vypadá není potřeba rozebírat.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist