https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martin-mach-ondrej-zakazy-van-oslavy-sprchovani-a-cas
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martin Mach Ondřej: Zákazy van, oslavy sprchování a čas

24.11.2015
Švédský král Carl XVI. Gustaf se trochu nešikovně vyjádřil o koupání ve vaně. To téma je ale dobré, protože se nás týká denně. A některých lidí i několikrát denně.
 

My lidé máme rádi jednoduchá, líbivá hesla. A tak se nám v hlavách usadilo zjednodušení, že sprchování je lepší než koupání. Přesně takhle o tom někteří lidé přemýšlejí.

Jenže vodu lze ušetřit jen když je to sprchování krátké. Při deseti minutovém sprchování proteče hromada vody. Máte-li starou neúspornou sprchu, pak její průtok může být dost přes 10 litrů za minutu. To máte za deset minut 100 litrů vody. To je skoro jako plná malá vana. Takže čas je to, oč při sprchování běží.

Pokud se chcete o úsporách vody v koupelně dozvědět více, přečtete si tento článek: Úspory vody v koupelně - jak je to se sprchováním a plnou vanou vody?.

foto - Mach Ondřej MartinMartin Mach Ondřej
Autor je šéfredaktorem serveru Ekolist.cz
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist