https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martina-valaskova-praha-schvalila-rozsireni-letiste.sve-klimaticke-zavazky-vyhodila-do-kose
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martina Valášková: Praha schválila rozšíření letiště. Své klimatické závazky vyhodila do koše

18.12.2020
Letiště Praha
Letiště Praha
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Odpor proti výstavbě je nebývalý, přesto zastupitelé Prahy na včerejším zasedání hlasovali proti voličům. Schválením změny územního plánu umožnili výstavbu paralelní dráhy Letiště Václava Havla. Zcela zpochybnili vlastní klimatický závazek snížit emise skleníkových plynů o 45 % do roku 2030 a prosadili drahý a zastaralý projekt, který vedle emisí drasticky zvýší i míru hluku a znečištění ovzduší. Všechna prohlášení o směřování k uhlíkové neutralitě zůstala jen na papíře.
 

Není možné snižovat uhlíkové emise a zároveň létat víc. Uhlíkově neutrální růst letectví je iluze, kterou se nám snaží vnutit letecký průmysl. Jak jsme dnes slyšeli, většina občanů si přeje letecký provoz výrazně omezit. Praha se k nim bohužel postavila zády a s takovým postojem nemůžeme souhlasit.

Plány na rozšíření jsou zcela v rozporu s klimatickým závazkem Prahy i pokyny stanovenými pařížskou klimatickou dohodou, která chce omezit globální oteplování. Rozšiřování jakéhokoli letiště a stavění dalších ranvejí je v době postupující klimatické krize nezodpovědné. Praha se namísto podpory železniční dopravy rozhodla jít opačným směrem, než kterým jdou ostatní evropské metropole. Právě kvůli ochraně klimatu letos v únoru britský soud zastavil rozšíření londýnského letiště Heathrow.

Náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09) a zastupitel hlavního města Prahy Jiří Pospíšil (TOP 09) demagogicky na tiskové konferenci uvedli, že změnu územního plánu zastupitelé musí schválit a uvést územní plán Prahy do souladu s nadřazenou územně plánovací dokumentací, která s výstavbou počítá.

“Musíme připomenout, že zásady územního rozvoje zastupitelé Prahy sami zadávají a politiku územního rozvoje Praha jako významný účastník připomínkuje. Žádná územní dokumentace není neměnná a v moci zastupitelů je ovlivnit, zda se letiště rozšíří,” uzavírá Valášková.

Škodlivý záměr přiblíží letiště o 1,6 km k hustě obydleným částem a centru Prahy a negativně ovlivní život dalších 20 tisíc obyvatel. Emise skleníkových plynů z mezinárodní letecké dopravy vzrostly v posledních dvou desetiletích o téměř 130 %. Jedná se o nejrychlejší růst v celém odvětví dopravy a je to zároveň jediné odvětví, v němž emise od roku 1990 rostou.

Má také umožnit zvýšení kapacity z dnešních 21,2 milionů na 30 a více milionů cestujících a v budoucnu povede k nezdravému nárůstu turismu, kterému kapacita hlavního města už dávno nestačí.

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem.


reklama

 
foto - Valášková Martina
Martina Valášková
Autorka pracuje pro organizaci Arnika.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (70)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

18.12.2020 14:10
Přesně naopak, letecká doprava je jediný druh dopravy, který má spontánní atraktivitu pro uživatele osobních automobilů, takže dobrovolně použijí pro svou cestu letadlo raději než automobil. 100 osobních automobilů jedoucích do Mnichova spotřebuje (a emituje) 2x víc, než letadlo do Mnichova obsazené 100 cestujícími. Všechny tyhle Arniky by měly vzít kalkulačku a počítat, než vypustí své nepravdy do světa.
Odpovědět

Jan Šimůnek

18.12.2020 15:02 Reaguje na
To byste musel těmto lidem napřed vysvětlit, co je to "počítání" a k čemu je to dobré.
Odpovědět
ig

18.12.2020 16:08 Reaguje na Jan Šimůnek
Vždyť je to tam samý Bc. a Mgr., že by neměli na vysoké škole matiku? :D :D :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

19.12.2020 09:37 Reaguje na
Na co je v nějakých gender či multicuktural studies matematika? A pokud tam nějaká je, tak je opravdu velmi divná.
Odpovědět
MK

Michal Konečný

24.12.2020 15:44 Reaguje na Jan Šimůnek
Takové obory se chodí studovat, aby tam nebyly předměty, při kterých se nemusí přemýšlet.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.12.2020 07:27 Reaguje na
Jen 2x tolik emisí? To je fakt málo, to znamená, že auto se dvěma pasažéry vyjde stejně?
Odpovědět

Jan Šimůnek

19.12.2020 09:38 Reaguje na Pavel Hanzl
+- ano. To se ovšem v zeleném politickém školení nedozvíte.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

18.12.2020 14:19
Praha je lakmusový papírek toho, jak bude vypadat ekologická politika
státu, když zvítězí ve volbách strany, které nyní vládnou v Praze. Nic
víc a nic míň k tomu nemám co dodat. Lidé bděte!
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

18.12.2020 14:21
Cituji: Zcela zpochybnili vlastní klimatický závazek snížit emise skleníkových plynů o 45 % do roku 2030 ....... Všechna prohlášení o směřování k uhlíkové neutralitě zůstala jen na papíře.

Hurá, paní Valášková a podobní, zpátky na stromy pražané, hurá.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

18.12.2020 14:38
Kdyby pámbů, nebo matka příroda... chtěli, aby člověk lítal, obdaří ho křídly. Tolik k potřebě letišť, letadel a obecně celého odvětví
Odpovědět
ig

18.12.2020 14:58 Reaguje na Jakub Graňák
...kdyby si přál, aby používal počítače, dal by mu šestnáct prstů. Proto vypněte svůj počítač a odneste jej neprodleně do sběrného dvora.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

18.12.2020 18:40 Reaguje na
Hodně chabé, drtivá většina lidí má prstů dokonce dvacet
Odpovědět

Jan Šimůnek

19.12.2020 09:39 Reaguje na Jakub Graňák
Ale nemá jich 16 - pro soustavu, s níž pracují počítače.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

19.12.2020 10:29 Reaguje na Jan Šimůnek
Počítače pracují s dvojkovou soustavou
Odpovědět

Jan Šimůnek

19.12.2020 13:51 Reaguje na Jakub Graňák
Ano, ale čísla ukládají jako šestnáctky nebo jejich násobky.
Odpovědět

Jan Šimůnek

18.12.2020 15:01
Většina normálních lidí si přeje podívat se do destinací, kam za komunistů nesměli. Snahy ekologů omezit dopravu (a zejména leteckou) správně chápou jako snahu obnovit stav, který tu byl za minulého režimu. Byť pod praporem jiné barvy.
Odpovědět
Katka Pazderů

Katka Pazderů

18.12.2020 16:53 Reaguje na Jan Šimůnek
Většina lidí na planetě dosud do letadla neusedla.
Odpovědět
ig

18.12.2020 18:50 Reaguje na Katka Pazderů
Vždyť to je v pořádku. I největší nuzák z nás co tu debatujeme patří pěti procentům nejbohatších lidí na světě, takže je to jen logické, že se nás týká něco jiného než většiny planety :-)
Odpovědět

Viktor Šedivý

20.12.2020 23:14 Reaguje na Katka Pazderů
Takže máme svá přání a své potřeby zredukovat na úroveň "průměrného obyvatele Země" - čili asi tak indického venkovana?
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

18.12.2020 18:43 Reaguje na Jan Šimůnek
To bude patrně vaší hlavní motivací k vaší svaté válce zde, že ano? Nic než zpupná,sobecká poživačnost
Odpovědět

Jan Šimůnek

19.12.2020 09:41 Reaguje na Jakub Graňák
Produkujeme značné hodnoty, a tak za ně chceme i odpovídající odměnu (myšleno my, lidé pracující v ČR).
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

19.12.2020 10:53 Reaguje na Jan Šimůnek
Co jsou ty vaše "značné hodnoty" proti věčnosti? Drzost, s jakou tady píšete o odpovídající odměně jen dokazuje jak málo si vážíte toho co máte (mít co do huby, mít kde složit hlavu, žít beze strachu o život...). To jsou totiž skutečné hodnoty, všechno ostatní je jen pěna dní. Vlastním blahobytem znuděná měšťácká společnost hledající vytržení v poletování po planetě tam a zpátky, si nezaslouží nic, než vlastní úpadek. Pokora a skromnost, přesně po vzoru těch starých sedláků, na jejichž moudrost se tu tak rád odvoláváte, to je to, co potřebujete. Ani celá patálie s koronou vám neotevřela oči, bude asi potřeba nějaké větší katastrofy, aby jste se konečně vzpamatovali
Odpovědět

Jan Šimůnek

19.12.2020 13:53 Reaguje na Jakub Graňák
Je mi líto. Je třeba jít dál a dopředu. jakékoli zastavení vede k degradaci a degeneraci. Civilizace, které něco podobného zkusily, buď zcela zanikly, nebo se alespoň dostaly do velmi těžkých problémů (např. Čína).
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

19.12.2020 14:40 Reaguje na Jan Šimůnek
Přesně jak z nějakého marxleninského manifestu. Co má mrzké plýtvání energiemi a surovinami společného s cestou kupředu?
Pro mně za mně si lítejte vzhůru dolů jak se vám zlíbí, nevykřikujte tu pak však něco o oportunismu ekofašistů apod., chováte se totiž naprosto stejně, myslíte jen sami na sebe. Za tou vaší i jejich ideologií nestojí nic než starost o vlastní koryto.
Odpovědět

Jan Šimůnek

20.12.2020 09:55 Reaguje na Jakub Graňák
To, co presentují ekofašističtí politrukové jako "plýtvání", je v reálu znakem oné cesty dopředu. A kde k nějakému zbytečnému výdeji energie dochází, tak to v naprosté většině případů vyřeší další technický rozvoj, který proces toho či onoho průběžně zefektivňuje, případně přejde na něco kvalitativně jiného. A zpravidla se tak děje daleko rychleji a efektivněji než pod diktátem pologramotného ekologa nebo úředníka (kteří dominují v EU, a tedy, bohužel, i u nás). Řada problémů, které ekoteroristé presentují jako fatální, by bez jejich vměšování (ať přímého nebo cestou úřednictva EU) byla dávno vyřešena.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

20.12.2020 11:29 Reaguje na Jan Šimůnek
Masivní spotřebovávání energií a surovin na cokoli zbytného je plýtváním, to platí zejména v situacích,kdy jde v principu o povyražení (což je pravým smyslem poletování po planetě)
Odpovědět
ig

20.12.2020 22:58 Reaguje na Jakub Graňák
Vymyslete něco zábavnějšího a oni poletovat přestanou. Náběh na to mají počítačové hry :-)
Odpovědět

Viktor Šedivý

20.12.2020 23:17 Reaguje na Jakub Graňák
Takže jedny montérky zimní, jedny letní, jídlo podle přídělového schématu ... ?
Protože víc k tomu, aby mi nebyla zima a neměl jsem hlad nepotřebuju, všechno nad to je jenom moje libůstka.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 09:17 Reaguje na Viktor Šedivý
Všechno bude, stačí ještě dvě tři vlny, případně nějaká "libová" mutace a budete rád i za ty dvoje montérky
Odpovědět
KT

Karel Tejkal

19.12.2020 14:26 Reaguje na Jakub Graňák
Boj proti počasí vyhlašuje znuděná a blahobytná společnost, jejíž špičky na konference o záchraně planety létají soukromými tryskáči.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

19.12.2020 14:44 Reaguje na Karel Tejkal
Boj proti bojovníkům proti počasí vyhlašuje blahobytná a znuděná společnost s opačným znaménkem, v podstatě zcela zaměnitelná banda oportinistů
Odpovědět
KT

Karel Tejkal

19.12.2020 15:49 Reaguje na Jakub Graňák
https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/princ-charles-klimaticke-zmeny-covid-19-koronavirus-pandemie-poselstvi.A200922_084730_lidicky_sub

https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/105723/letadlo-prince-charlese-neuverite-co-vsechno-v-nem-ma-schovane.html
Odpovědět

Jan Šimůnek

20.12.2020 09:58 Reaguje na Jakub Graňák
Lidé, kteří vytvářejí nějaké hodnoty, zpravidla znudění nejsou. Nemají na to čas.
Znudění jsou akorát absolventi různých bezcenných a zbytečných pseudooborů, kteří předstírají činnost v politických neziskovkách nebo obecně v politice. Prostě zbyteční lidé na způsob Evžena Oněgina ("vstav v deset byl hotov s prací").
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

20.12.2020 11:47 Reaguje na Jan Šimůnek
Kde potom ti lidé tvořící hodnoty najdou čas na poletování po světě, dost vážný rozpor v tom vašem tvrzení, nemyslíte?
Odpovědět

Jan Šimůnek

20.12.2020 15:09 Reaguje na Jakub Graňák
Existují takové věci, jako dovolené, pracovní a studijní pobyty apod.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 09:25 Reaguje na Jan Šimůnek
Číňani "vracející se z dovolené", cože oni to sem jenom přitáhli?
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

19.12.2020 18:45 Reaguje na Jakub Graňák
Takže když se chci podívat třeba do Kanady nebo USA, protože mne zajímá jak to tam skutečně vypadá, tak je to projevem mé zpupné, sobecké poživačnosti?

Vám už taky dobře hrabe.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

19.12.2020 19:07 Reaguje na Svatá Prostoto
Jsem člověk od přírody zásadový, skromný a nenáročný. Pokud máte pocit, že mi hrabe jen proto, že mi leží na srdci osud života na tomto světě, ohrožovaného drancováním zdrojů člověčím hovadem, kterému je stále málo, tak vám to brát nebudu. Avšak vzhledem k faktu, že neholduju konzumu, si můžu narozdíl od řady zdejších pokrytců dovolit kritizovat obě strany, jak ekofanatiky, tak antiekofanatiky.

Až budete v té Kanadě, nezapomeňte se zajet podívat na krajinu zdevastovanou těžbou ropných písků a těžbou rud kovů potřebných pro stavbu letadel. Můžete se pak zamyslet nad tím, zda ta cesta za ty škody stála
Odpovědět

Jan Šimůnek

20.12.2020 09:59 Reaguje na Jakub Graňák
A co krajiny zdevastované těžbou lithia na "ekologické" baterie?
Odpovědět
ig

20.12.2020 11:01 Reaguje na Jan Šimůnek
U lithia to není devastace, ale povznesení krajiny na novou úroveň :-)
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

20.12.2020 11:25 Reaguje na Jan Šimůnek
To samé, nebo čekáte, že to budu adorovat?
Odpovědět

Viktor Šedivý

20.12.2020 23:18 Reaguje na Jakub Graňák
Takže bychom se měli inspirovat u Rudých Khmerů?
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 09:14 Reaguje na Viktor Šedivý
Inspirujte se statistikami o hospodářských škodách a počtech mrtvých na kovid, rozšířený s láskou našimi šikmookými bratry na křídlech China airlines, vy khmére
Odpovědět

Jan Šimůnek

21.12.2020 14:11 Reaguje na Jakub Graňák
Soudruzi covidáři předstírají, že letos nebyla jarní a podzimní epidemie chřipky a všechny mrtvolky šmahem označují za covidové.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 15:32 Reaguje na Jan Šimůnek
Šíříte fake news, víte to?
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

22.12.2020 09:43 Reaguje na Jan Šimůnek
Jestlipak ta absence chřipky nebude důsledkem přijatých opatření (všude roušky a desinfekce) a tím pádem spíš důkazem nižší nakažlivosti chřipky proti kovidu?

Začínám mít pocit, že to vtrzení, že jste doktor, je jen krycí identitou
Odpovědět

Jan Šimůnek

21.12.2020 14:15 Reaguje na Jakub Graňák
A, mimochodem, epidemie chřipky úzce souvisejí s dopravou (hlavně dálkovou) a nikdo kvůli nim nevyšiloval, byť těch mrtvolek z nich bylo daleko víc než obětí covidu (i těch fiktivních).
Mor (klasický, dýmějový) se konec konců šířil taky dopravou. Kdyby lidi seděli na pr... a neprovozovali dálkový obchod (třeba hedvábí z Číny nebo jantar od Baltu), tak by epidemie moru a dalších chorob taky nebyly, nebo by jich bylo v historii méně. Je ovšem otázka, zda by něco takového jako psaná historie vůbec existovalo.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 15:31 Reaguje na Jan Šimůnek
Zda by... kdy by..., ty by si strčte víte kam.
Jantar a hedvábí... k životu asi tak nezbytné, jako euroweekend v Benátkách.

Nespletl jsem se ve vás
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

20.12.2020 11:47 Reaguje na Jakub Graňák
Víte, já se chovám podobně, že zbytečně neplýtvám
a vyznávám skromnost a úspory všeho druhu, ale nic
se nemá přehánět až do extrému. Nahrazovat jeden
zcestný směr neomezeného konzumu jinými a často
extrémními názory je hloupost. Je to na každém
jednotlivci a vnucovat jeden druhému tu svoji pravdu je zbytečné. Co člověk, to názor a taky
priority. Jednotný názor a život v mantinelech
je pouze jiný druh totality. Nesnažte se lidem
vnucovat tu svoji "pravdu", protože oni mají
zase tu svou a každý jí má nakonec tak trochu.
Bohatý chudému nevěří a chudý chce být bohatý.
To je to, co je motorem všeho a nelze zařadit
zpětný chod, bez zchudnutí bohatých a vnucení
názoru chudým, aby zůstali chudí. Pouze tak by
klesla všeobecně spotřeba čehokoliv a udržet
přírodu alespoň v tomto stavu. Je to ale utopie.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

20.12.2020 12:26 Reaguje na Břetislav Machaček
Však já jim to taky neberu, pokud poletování po světě považují za tak důležité pro vlastní život, ať si klidně lítají, ohrazuji se především proti tomu, aby tu pak pokrytecky kritizovali.

U obou těch skupin totiž o skutečnou ochranu přírody nejde, jde pouze o nějakou módu a budování jakéhosi pochybného společenského statutu. Tchán s tchýní poletují po světě celý život a za těch dvacet let co je znám jsem nevypozoroval, že by je tato zkušenost jakkoli obohatila, nebo jim rozšířila obzory, spíš si tím skutečně jen budují status "světoběžníků"

K obsahu článku: jak to město obohatí rozšiřování letiště? Řekl bych, že společenské dopady na budou daleko horší, než nějaké ekonomické přínosy. Vlivem ještě většího návalu turistů se to město bude ještě více vylidňovat, lidé v něm přestanou žít a stane pouhým lunaparkem, v důsledku toho poroste rozšiřování města do krajiny se všemi negativními vlivy (zastavování orné, rozšiřování tepelného ostrova...), jak se budou lidé stěhovat na periferii, poroste objem dopravy...
Odpovědět

Jan Šimůnek

21.12.2020 14:16 Reaguje na Jakub Graňák
Letiště přináší Praze ekonomický zisk. Jeho úpadek pozná Praha finančně.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 15:33 Reaguje na Jan Šimůnek
Vylidněné centrum... k nezaplacení, na všechno ostatní je mastercard
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

20.12.2020 19:06 Reaguje na Jakub Graňák
Takže nejlépe skromně sedět doma na zadku, max jednou za čas si dojít do nejbližšího městečka na trh.

No, eko by to možná bylo, ale nejsem si jist, že ekologická středověk je to pravé.

A ano, mám ... protože to, co v diskuzi předvádíte je právě ten extrémismus.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 09:12 Reaguje na Svatá Prostoto
Před léty jsem měl možnost (snad v hydeparku civilizace?) vyslechnout rozhovor s nějakým světoznámým epidemiologem jehož jméno už si nepamatuju (asi to byl jen nějaký bezvýznamný vyhrabaný extrémista), který obšírně vysvětloval, jak v důsledku stále intenzivnějšího rozlézání se po světě v kombinaci s raketově rostoucím objemem letecké dopravy vytváříme podhoubí pro vznik nějaké globální ničivé pandemie. Vzrůšo, že ano? Teď buďte té dobroty a připomeňte mi laskavě jakže se ten úžasný "nový typ koronaviru" tak bleskově rozšířil po celém světě? Mám nějakou mlhavou předtuchu, že v tom figuroval konec čínského nového roku a pár milionů číňanů na cestách. Cestovali tuším na křídlech China airlines. Už vám to dochází? Kdyžtak si poskočte. Chápu, že bilonové škody, celé segmenty ekonomiky na pokraji bankrotu a nějaký ten milionek mrtvých (jde přece pouze o statistiku - po Stalinově vzoru), jsou drobnou cenou za tu skvělou možnost sednout do letadla a letět na druhý konec světa.
Nazývejte si mě klidně vyhrabaným extrémistou, myslím, že ta "čínská chřipečka", nám jasně ukázala jaký potenciál globální provázanost leteckou dopravou má. Dovolím si jen připomenout, že v džunglích a bažinách, nebo v tajícím permafrostu se s pravděpodobností hraničící s jistotou skrývají daleko ničivější libůstky. Nechci se dožít toho, že budu sledovat vlastní blízké umírat na nějakou krvácivou horečku, kterou sem (jistě naplněn nezapomenutelnými zážitky) zavleče kdoví odkud nějaký duševní kastrát.

Ps: zdarma pro vás tip na výlet: zažijte neopakovatelnou atmosféru vánočního Londýna, letenky bez nutnosti rezervace jsou momentálně za hubičku, tak neváhejte a nezapomeňte tam zhluboka dýchat
Odpovědět
ig

21.12.2020 09:36 Reaguje na Jakub Graňák
Už ve 14. století se sem dostal z Číny mor, dle všeho díky použití dřevěných letadel tažených koňmi.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 15:21 Reaguje na
Tak si dostudujte něco o benefitech morové epidemie, ať víte do čeho jdete... pět smíchy plačících smajlíků
Odpovědět

Jan Šimůnek

21.12.2020 14:19 Reaguje na Jakub Graňák
Dotyčný pán neřekl nic, co by se z učebnic epidemiologie nedalo vyčíst. Problém je ovšem v tom, že to cestování a dálková doprava obecně přináší tolik benefitů, že by bez nich naše civilizace v podstatě zkolabovala, což by byl, i na počty mrtvých, problém daleko větší.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

21.12.2020 15:19 Reaguje na Jan Šimůnek
Obchody se dají domlouvat i po internetu, až budete sedět s pozitivním testem v karanténě tak vám to snad konečně dojde. Naprostou většinu letecké dopravy obstarávají davy turistů, benefit jak prase, povykládejte o těch benefitech nějakému pozůstalému, aby jste se však poté nedivil až budete polykat vlastní zuby.
Odpovědět
KV

K5 V5

22.12.2020 08:27 Reaguje na Jakub Graňák
Zničení panenské přírody v Kanadě těžbou ropných písků, to je fakt síla, to snad někdo se vztahem k přírodě nemůže podporovat.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

22.12.2020 09:47 Reaguje na K5 V5
Obávám se, že zde účel světí prostředky, účelem je prožrat všeho co nejvíc, než příjde zubatá a důsledky nechť si řeší ti co přijdou potom
Odpovědět
Katka Pazderů

Katka Pazderů

18.12.2020 16:50
Pane Hřibe, vraťte klíče od Prahy. To snad není možné!
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

18.12.2020 17:19 Reaguje na Katka Pazderů
Na druhou stranu vás zase bude chránit před smogem mýtem pro vjezd
vozidel do centra. Bohatí si mýto klidně zaplatí a plebejci půjdou
do centra i o holi a berlích. Jó, koho jsem si naložil, toho vezu.
Odpovědět

Jan Šimůnek

19.12.2020 09:42 Reaguje na Katka Pazderů
Pražáci dali své hlasy ekofašistické špíně (pirátům) a teď se diví. Měli by nadávat hlavně na vlastní blbost.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

19.12.2020 18:42 Reaguje na Katka Pazderů
Boha jeho Pazderová ... umíte vůbec číst???

Jestli jo, tak si do.... přečtěte, kdo hlasoval pro a kdo proti.

Jak Hřiba nesnáším, tak teď jste se projevila jako úplný mimoň.
Odpovědět

Jirka Černý

19.12.2020 13:12
Regulovat počet turistů v Praze omezováním rozvoje hlavního letiště v zemi je fakt perla.
Odpovědět
KV

K5 V5

22.12.2020 08:37 Reaguje na Jirka Černý
Vše je to byznys. V Praze jsou nyní nadbytečné hospody a hotely určené pro tisíce Anglánů, kteří se sem slétají na víkend opít se do němoty. Žádné velké obohacení lidstva bych v to nehledal.

A všechny tyto nadbytečné kapacity nyní křičí, že kvůli covidu nepřežijí a chtějí dotace.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

19.12.2020 13:19
Řekl bych, že takhle to dopadne se všemi klimatickými závazky!

Proto se divím ekologickým institucím, že se spokojují se slibováním a uzavíráním závazků bez reálných nástrojů k jejich uskutečnění. Vy prostě v Arnice odvádíte špatnou práci! Vy bojujete za klima jen naoko.
Odpovědět

Viktor Šedivý

20.12.2020 23:21
No tak nebude nějaký "klimatický závazek" splněný, no. A co se stane?
Odpovědět
MK

Michal Konečný

24.12.2020 15:42
"Odpor proti výstavbě je nebývalý" Vy máte v ruce nějaké referendum nebo alespoň podrobný průzkum názorů Pražanů?
Odpovědět
MK

Michal Konečný

24.12.2020 16:09
Snad by se o tomhle problému dali i věcně diskutovat. Ale když tady čtu komenty "ochránců přírody" s frázemi bez argumentů a agresivitou podobnou úvodníkům Rudého práva blahé paměti, vidím, že jakákoliv diskuse nemá cenu.
Žádné ty úžasné závazky nebudou splněny a v tom roce 2035 už se zase bude diskutovat a úplně jiných problémech.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist