https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martinn-mach-ondrej-tento-zpusob-zachytneho-parkovani-zda-se-mi-ponekud-nedustojny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martin Mach Ondřej: Tento způsob záchytného parkování zdá se mi poněkud nedůstojný

19.12.2018
Nekonala se tu letos BAHNA?
Nekonala se tu letos BAHNA?
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
U metra Letňany je krásné a velké P+R parkoviště. Jeho projektant by potřeboval vzít kolem ramen a v dopravní špičce postavit ke vjezdu, aby mohl sledovat, jak parkováníchtivý řidiči blokují v jízdě autobusy městské hromadné dopravy.
 

Je mi záhadou, proč se vjezd na parkoviště nenaprojektoval z jiné strany. Naštěstí jsou někteří řidiči některých autobusů odhodlání dovézt své cestující víceméně včas, poruší předepsanou trasu a prostě vyloží cestující u jiného vchodu do metra a celé zasekané místo objedou. Když tedy jedou z toho směru, odkud to jde.

Vynalézavě si počínají i mnozí řidiči aut. Prostě zaparkují jinde. Nelze se jim divit. Fronta na vjezdu na parkoviště někdy postupuje fakt pomalu a parkoviště se zaplní typicky v tom okamžiku, když už doskáčete k závoře.

A tak řidiči parkují na trávě podél Beladovy ulice. Na nevyužívané části pole, která byla dlouhá léta zarostlá travou. Až potud dobrý.

Jenže nedávno zapršelo a tak se vlastně z louky stalo oraniště (takže vlastně furt dobrý, protože oraniště, to je vlastně pole, což stále ladí s katastrem nemovitostí).

Tohle guerilla parkování začalo před lety velmi nenápadně. Pár odvážných zaparkovalo svá auta poblíž zasakovacího vrtu, kde je kousek zpevněné plochy.

Sem tam tam přijeli policisté a vybrali pokuty. Pak s tím přestali. Asi někde někoho napadlo, že je lepší tohle guerillové parkování tiše tolerovat. A řidiči začali parkovat i mimo zpevněnou plochu zasakovacího vrtu. A teď už jsou po celé louce, totiž poli.

Smysl to má. To tiché tolerování. Je lepší nechat auta na okraji Prahy, než je pustit do už auty napěchovaného města.

Parkování na okraji Prahy je potřeba. Ale mělo by mít nějakou důstojnou úroveň. Nebo půjčovnu holin nebo myčku bot.

Víte o nějakém dalším hezkém guerilla parkingu? Vložte nám info a foto do komentářů na Facebooku.


reklama

 
foto - Mach Ondřej Martin
Martin Mach Ondřej
Autor je šéfredaktorem serveru Ekolist.cz

 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PB

Petr Burda

19.12.2018 10:59
Je to ono parkoviště, ke kterému vede jednosměrka a když u závory zjistíte, že je plno, musíte buď protisměrem (což nesmíte udělat), nebo ukecat obsluhu (která to nesmí udělat), ať zvedne závoru na vstupu a pak i tu výstupní? To je také někde v Letňanech.
Odpovědět
Martin  Mach Ondřej

Martin Mach Ondřej

19.12.2018 11:04 Reaguje na Petr Burda
Myslím, že ne. Je to toto parkoviště: https://mapy.cz/s/3hr58
Odpovědět
OM

Oldřich Miffek

22.12.2018 19:36 Reaguje na Petr Burda
O parkovišti v Letňanech nemám zdání a to zde žiji od roku 1986. Jiné parkoviště je R+P a při výstavách parkoviště vedle výstaviště.
Odpovědět

Jaroslav Štemberk

19.12.2018 13:30
Situace s P+R v Praze je prachmizerná, je potřeba jí urychleně řešit a radní se tváří, jako by se nic nedělo. Ti minulí tady vyloženě zaspali a u nových také zatím moc snahy nevidím.
Odpovědět
OM

Oldřich Miffek

22.12.2018 19:39 Reaguje na Jaroslav Štemberk
Máte-li na mysli letňanské radní tak jste na omylu. V minulém období jsem jako místostarosta měl na starosti mimo jiné dopravu. Snažili jsme se přesvědčit Prahu, že je nutné rozšířit stávající P+R nebo vybudovat další. Je to však v kompetenci Prahy, které patří část pozemků na zmiňované louce a další část má ve správě pozemkový fond.
Odpovědět

Jaroslav Štemberk

22.12.2018 21:44 Reaguje na Oldřich Miffek
Mám na mysli Radu HMP, která dlouhodobě není schopná ve spolupráci s městskými částmi vytipovat vhodné pozemky, ty si zajistit a vybudovat na nich P+R. Jinde je to ještě horší, ale to není důvod neřešit nedostatek kapacity v Letňanech.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist