https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/neni-zadny-duvod-nechat-stare-pneumatiky-je-ve-skarpe.dovezte-je-do-sberneho-dvora-v-brne-je-to-zdarma?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Není žádný důvod nechat staré pneumatiky ve škarpě. Dovezte je do sběrného dvora, v Brně je to zdarma

10.6.2021 14:34 | PRAHA (Ekolist.cz)
Vybraná sběrná střediska odpadu v Brně odebírají staré pneumatiky zdarma
Vybraná sběrná střediska odpadu v Brně odebírají staré pneumatiky zdarma
Zdroj | SAKO Brno
Od začátku června mohou Brňané celkem na dvaceti šesti sběrných střediscích odevzdávat použité pneumatiky. Tato služba je nově zdarma a týká se jak pneumatik s diskem, tak i bez disku. Informuje o tom společnost SAKO Brno.
 

Doposud bylo možné odevzdat staré pneumatiky pouze na čtrnácti střediscích a služba byla zpoplatněna částkou 55 Kč za pneumatiku s diskem a 30 Kč za pneumatiku bez disku.

„Už nyní registrujeme zvýšený zájem veřejnosti, což nás těší. Doufám, že o to méně vysloužilých pneumatik budeme nacházet při úklidu nelegálních skládek,“ podotýká Filip Leder, předseda představenstva společnosti SAKO Brno, která má na starosti provoz sběrných středisek odpadu na území města.

Sběrných středisek odpadu, která odebírají nepotřebné pneumatiky zdarma, je prozatím dvacet šest. Město při jejich výběru zohledňovalo dostatečnou kapacitu středisek, které umožní najednou skladovat až 50 kusů pneumatik. „Od července se k nim přidá i právě dokončované sběrné středisko odpadu v Židenicích na Lazaretní ulici, které uvedené kritérium splňuje také,“ doplňuje Filip Leder.

Seznam sběrných středisek odpadu, kde lze odevzdat staré pneumatiky:

   Bohunice: Ukrajinská,
   Brno-jih: Košuličova,
   Brno-sever: Bieblova,
   Brno-sever: Dusíkova,
   Brno-sever: Jana Svobody,
   Brno-sever: Okružní,
   Brno-střed: Plynárenská,
   Brno-střed: Veveří,
   Brno-střed: Vídeňská,
   Bystrc: Páteřní,
   Bystrc: U Zoo,
   Černovice: Mírová,
   Chrlice: Zámecká,
   Jehnice: Plástky,
   Líšeň: Josefy Faimonové,
   Medlánky: Rysova,
   Nový Lískovec: Oblá,
   Ořešín: Drozdí,
   Slatina: Mikulčická,
   Starý Lískovec: Vltavská,
   Tuřany: Malínská,
   Tuřany: Sladovnická,
   Útěchov: Adamovská,
   Žabovřesky: Korejská,
   Žabovřesky: Sochorova,
   Žebětín: Pod Kopcem,
   Židenice: Lazaretní (od 07/2021)

reklama


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VK

Václav Kain

10.6.2021 18:16
Některá prasata,protože jinak se ta lidská hovada nazvat nedají dávají ke kontajnerům na odpadky lednice a dokonce jsem tam viděl i nějaký pelech (postel)
Odpovědět

vladimír šmídl

12.6.2021 09:16
Je zajímavé, že odevzdat starou pneumatiku není povinen servis, který provádí jejich výměnu...Hlavně že budeme omezovat brčka. Kolik brček odpovídá jedné pneumatice?
Odpovědět
RT

Richard Toman

12.6.2021 12:28 Reaguje na vladimír šmídl
Stare gumy muzete nechat v pneuservisu, ikdyz je tam treba neprezouvate.
Odpovědět
IN

Ivan Navrátil

15.6.2021 16:01
Staré gumy můžete většinou nechat kdekoliv, kde je prodávají. My takhle pravidelně měníme s www.pneuok.cz odkud kupujeme. Ale dají se nechat i v pneuservisech. O tom, že lidi jsou líní do toho pneuservisu dojet a radši to vyhodí někde do škarpy nebo ke kontejnerům, o tom se snad ani bavit nechci, protože to je zbytečná diskuze a nakonec se stejně shodneme na tom, že lidi jsou líní čuňata.
Odpovědět
 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist