https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/opravarna-otevira-v-praze-prvni-kamenne-pobocky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Web Opravárna otevírá v Praze první kamenné pobočky

9.9.2015 01:24 | PRAHA (Ekolist.cz)
První značkový servis Opravárny v Galerii Fénix naproti poště se bude zaměřovat především na mobily, tablety, notebooky a drobnou elektroniku
První značkový servis Opravárny v Galerii Fénix naproti poště se bude zaměřovat především na mobily, tablety, notebooky a drobnou elektroniku
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Komunitní web Opravárna se přesouvá z virtuálního prostředí i do pražských ulic. Ve středu 9. září 2015 otevírá první dvě servisní místa, pojmenovaná anglicky „Service place“. Jeden z nich se nachází v obchodním centru Galerie Fénix na metru Vysočanská, druhý v Jungmannově ulici. Lidé si v nich budou moci nechat opravit rozbitou elektroniku nebo odevzdat drobná elektronická zařízení k ekologické recyklaci.
 

„Vyhověli jsme hlavně požadavkům našich uživatelů a zákazníků, kteří často vyslovovali přání, že kamenná pobočka, kam zanést kdykoliv svůj rozbitý výrobek, by jim vyhovovala,“ vysvětlil krok zakladatel Opravárny Jan Charvát.

První značkový servis Opravárny v Galerii Fénix naproti poště se bude zaměřovat především na mobily, tablety, notebooky a drobnou elektroniku. Opraváři budou lidem k dispozici od 9–21 hodin. Druhá pobočka v Jungmannově ulici 28, v pasáži Teta naproti magistrátu bude sloužit jako jakési sběrné místo. Lidé tu mohou nechat své rozbité výrobky, které si tu bude opravář pravidelně vyzvedávat. Otevřeno bude od 9–20 hodin. Obě servisní místa budou kromě toho sloužit i jako výdejní a příjmová místa webových stránek Opravárny.

Líbí se Vám článek? Přispějete na další?

       

„Pokud jde o ceny, budeme určitě levnější než konkurenční servisy, rozhodně se nechceme pustit myšlenky, že se musí vyplatit přístroj opravit, než koupit nový,“ říká marketingový ředitel Opravárny Pavel Latoň. Během prvních týdnů po otevření navíc chystá Service place speciální akce, například diagnostiku přístroje zdarma či 20 procent slevu na veškeré opravy.

První veřejnou akcí projektu Opravárna.cz byla OpraKavárna - opravárenská kavárna loni na podzim
První veřejnou akcí projektu Opravárna.cz byla OpraKavárna - opravárenská kavárna loni na podzim
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Opravárna

Kromě rozbité elektroniky mohou lidé donést do opraváren i drobná vysloužilá elektrozařízení k ekologické likvidaci. „V každé domácnosti jsou v průměru 3 až 4 nevyužívané starší nebo již nefunkční mobilní telefony. Proto jsme přichystali akci, kdy zákazník může mobil přinést k diagnostice zdarma. Pokud už se oprava nevyplatí nebo nebude možná, může ho člověk na místě odevzdat do připraveného boxu a my zařídíme jeho ekologickou likvidaci,“ uvedl David Vandrovec ředitel skupiny REMA, která se zabývá ekologickou recyklací.

Opravárna spojila své síly také s mobilním operátorem Palmafone. „Spojení s Opravárnou mi přišlo jako velmi zajímavé, nyní budeme společně pod jednou střechou schopní zákazníkovi nabídnout skutečně vše k mobilním telefonům, od samotných přístrojů a tarifů, přes záruční i pozáruční servis, příslušenství, až po recyklaci vysloužilých přístrojů,“ míní majitel společnosti Palmafone Jaroslav Dvorský.

Síť servisů a sběrných míst se bude dále rozšiřovat. Po Praze je v plánu expanze i do dalších měst. Opravárna se nevzdává ani své myšlenky společensky odpovědného podniku. Třetina zaměstnanců servisních míst bude z řad lidí se zdravotním hendikepem.

Opravárna doposud fungovala jen na webu, kde sdružuje lidi, kteří na jedné straně umí cokoliv opravit, renovovat nebo třeba zašít, s těmi, co naopak potřebují některou ze svých věcí opravit. Web umožňuje zájemcům zadat zakázku a dohodnout se na ceně a průběhu přímo s opravářem. Více informací v článku Rozbité věci nepotřebují vyhodit, potřebují opravit.


reklama

 

Vydání tohoto článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist