https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/postavicky-ze-zaludu-mohou-byt-zabavou-pro-male-i-velke
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

fotogalerie uvnitřPostavičky ze žaludů mohou být zábavou pro malé i velké

25.10.2015 01:37 | PRAHA (Ekolist.cz)
A jedéeem!
A jedéeem!
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Dubanci.cz
Stačí pár žaludů a větviček, tavná lepicí pistole, trochu fantazie a trpělivosti. Koho omrzela tradiční zvířátka z kaštanů, může zkusit postavičky z dubových plodů.
 

„Zpočátku to byla zábava pro děti, teď je to spíše zábava pro mě,“ přiznává Petr Václavek, autor dubánků a stejnojmenného blogu. Na něm postupně přestavuje fotografie svých žaludových postaviček i obrázků zaslaných od čtenářů.

Zkusit vytvořit dubánka může každý: k jeho výrobě postačí jen pár žaludů, větviček, šišek či skořápek, nažhavená tavná lepicí pistole a prkýnko s ostrým nožem.

Výroba jednoho dubánka zabere zkušenému Petru Václavkovi asi půl hodiny, ti náročnější hodinu. Vlastní tvorbě ale nutně předchází ještě sběr a usušení materiálu. Sušení na svém blogu doporučuje nepodceňovat, jinak se postavičky rozlepují.


Zeptejte se:)

„Výroba je poměrně jednoduchá, jen musím mít dobře rozmyšlené, co chci dělat a jak má výsledek vypadat,“ říká Petr Václavek. Sám teď tráví mnohem více času fotografováním vytvořené postavičky v tematických kulisách. Mezi jeho výtvory nechybí pohádkoví tvorové ani celá řada sportujících postaviček, často na přání fanoušků.

„Momentálně neřeším, co s dubánky bude, zatím se tím jen bavím a netuším, kam je budu dávat, až jich bude moc. Trochu přemýšlím, že nakonec uspořádám nějakou aukci, dubánky na ní vydražím a výdělek věnuji na charitativní akci,“ dodává Petr Václavek.


reklama

Dubánci

předchozí    další
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Dubanci.cz


 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Článek vyšel díky podpoře Ministerstva životního prostředí, jeho obsah nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist