https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/3-narodni-finale-mezinarodni-matematicke-souteze-pangea-3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Meridian matematický spolek: 3. národní finále mezinárodní matematické soutěže Pangea

1. května 2017 | Meridian matematický spolek
Autor: Marek Kovář, tel: +420 721 230 719
3. národní finále Matematické soutěže Pangea pořádané Meridian matematickým spolkem jako soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií proběhne v pátek 5.5.2017 v Nové budově Národního muzea. Letošního ročníku se zúčastnilo na 46 000 žáků z celé České republiky.

Matematická soutěž Pangea pořádaná Meridian matematickým spolkem je soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií. Česká republika se do evropského projektu soutěže zapojila v roce 2014 a nyní se počet účastníků ve 22 evropských zemích přehoupl přes sumu 500 000 ročně.

Národní finálové kolo proběhne v pátek 5.5.2017 v kongresovém sále Nové budovy Národního muzea. Soutěžní část proběhne dopoledne, tj. od 10:00, a slavnostní ceremoniál předávání cen moderovaný herečkou Zorou Jandou začne ve 14:00.

Soutěž letos vstoupila do 3. celonárodního ročníku pod záštitou Českého svazu vědecko-technických společností a Jednoty českých matematiků a fyziků. Patrony letošního ročníku se stali herečka Dana Morávková a herec
a architekt David Vávra. Za účasti významných osobností, mimo jiné prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., prof. MUDr. Vladimíra Beneše, DrSc. či RNDr. Pavla Krejčího, CSc., člena akademické rady Akademie věd ČR, budou předány ceny nejlepším řešitelům.

Mezinárodní matematická soutěž Pangea vznikla v roce 2007 v Německu, kde se nachází její vedení. Pangea je z Německa rozšiřována, resp. nabízena různým evropským zemím (aktuálně na 22 zemí). V České republice se Pangea nachází ve věstníku soutěží nabízených školám Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Podle evropského vzoru je nyní organizována dvoukolově – školní a finálové kolo. Soutěžní kategorie se mění společně s nárůstem zájmu škol. Soutěž je určena pro žáky z celé České republiky v kategorii 4. - 9. třída základní školy s letošní účastí 46 000 žáků.

Hlavním cílem soutěže Pangea je podpořit motivaci žáků a studentů vůči matematice a poukázat také na její důležitost v běžném a profesním životě. K naplnění cíle využívá Pangea různé možnosti, a to od způsobu organizace školního kola, odměňování, až po finálové kolo a závěrečnou ceremonii. Na základě znalosti systému českého školství se soutěž snaží o co nejnižší zatížení pedagogů.

Pro odlišnost od běžného školního testování se také soustředí na kvalitu tisku souborů soutěžních otázek, které zůstávají žákům. Učitelé matematiky je tak mohou využít ve výuce. Tyto soubory sestavuje tým odborníků ze školské praxe a z univerzit včetně Poradního výboru Pangea tak, aby motivovaly žáka k výkonu a logickým úvahám.
Marek Kovář, tel: 420 721 230 719 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist