Tomáš Popp "> 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2023 VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/6.rocnik-souteze-o-nejlepsi-kucharku-a-kuchare-roku-2023-ve-spolecnem-stravovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace kuchařů a cukrářů ČR : 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2023 VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ

25. října 2023 | Asociace kuchařů a cukrářů ČR
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Již po šesté organizuje Asociace kuchařů a cukrářů ČR další ročník soutěže pro kuchařky a kuchaře z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, léčebných zařízení, lázní, domovů seniorů a dalších provozů veřejného stravování. Soutěž má ukázat možnosti v jednotlivých oblastech, odhalit rezervy, splnit požadavky současných strávníků a především inspirovat ke zdravému, trendovému vaření. Pochlubte se, jak to funguje u vás!

Umíte vařit zdravě a chutně?
Kuchařky a kuchaři z provozů veřejného stravování se často potýkají s tím, jak připravit chutný a zároveň nutričně vyvážený pokrm pro své strávníky. O tzv. závodním vaření lze ale přemýšlet i v širších souvislostech, rozvíjet své znalosti a nabídnout strávníkům opravdu kvalitní pokrmy. Soutěž o nejlepší kuchařku a kuchaře ve společném stravování je toho ostatně důkazem. Již roky ukazuje nejen inovativní možnosti v jednotlivých oblastech společného stravování, ale inspiruje také ke zdravému a trendovému vaření.

Letos již po šesté
V letošním roce je již v uzavřené korespondenční kolo soutěže. Porota vybrala dvacet nejlepších finalistů. Kuchařky a kuchaři se mohli přihlásit se svým vybraným jídlem do čtyř různých kategorií. Soutěžní pokrmy se přihlašovali vždy do konkrétní vybrané kategorie prostřednictvím intuitivního formuláře, ve kterém soutěžící uvedli celý recept včetně fotografií soutěžního jídla.

Jednotlivé kategorie
—> Svačinky pro děti od 3 do 6 roků: dvoučlenný tým musí vytvořit dvě slané a jednu sladkou svačinku. Smyslem této kategorie je snaha ukázat, že se stravování dětí v mateřských školách věnuje veliká péče a pozornost, což se promítá i do denních doplňkových jídel – přesnídávek a svačin, jejichž nutriční hodnota, chuť a pestrost je neméně důležitá.
—> Pokrm pro mládež od 11 do 18 roků: se zaměřuje na tvorbu jednoho pokrmu s povinnou surovinou – mleté hovězí maso. Na finálovém kole bude soutěžící vařit z dodaného masa z farmy Čečkovice, na jednu porci maximálně 100 g. Cílem je vytvořit takový pokrm, který je nejen kvalitní, ale zároveň i chutný a atraktivní pro žáky.
—> Nejlepší moderní bezmasý pokrm: kuchař či kuchařka se do této kategorie přihlásí s atraktivním, nutričně vyváženým moderním bezmasým pokrmem, po kterých je stále větší poptávka. Připravený pokrm bez použití živočišných surovin, by měl být chutný, zdravý a zasytit stejně jako masité pokrmy. Povinnou surovinou je přírodní tofu, na jednu porci maximálně 150 g. Na finálovém kole bude soutěžící vařit z dodaného tofu od společnosti Lunter.
—> Racionální pokrm pro nemocné a seniory: stravování seniorů by mělo pomáhat vitalitě a zdraví. Pokrmy jim nabízené by tedy měly být mnohem zdravější, odpovídat současným trendům ve stravování a přitom strávníkům chutnat. Kuchař či kuchařka se do této kategorie přihlašuje s pokrmem s povinnou surovinou – hovězí mleté maso. Na finálovém kole bude soutěžící vařit z dodaného mletého hovězího masa z farmy Čečkovice, na jednu porci maximálně 100 g.

Více informací o jednotlivých kategoriích se dozvíte na webu soutěže www.jidelny.cz/soutezjidelen.

Finále se uskuteční 26. října v Makro Akademii Praha.

V neposlední řadě ještě patří dík všem partnerům bez nichž by soutěž nemohla proběhnout – firmám MAKRO Cash & Carry ČR (hlavní partner), Lunter, Lactalis, farma Čečkovice, Orkla Foods Česko a Slovensko, Wusthof, Sving, jidelny.cz a mnoho dalších.

Kontakt:
Asociace kuchařů a cukrářů ČR
Tomáš Popp, manažer Asociace kuchařů a cukrářů, tomas.popp@akc.cz, 777 239 808
Ing. Zdeněk Hladík – manažer soutěže, hladik@countrylife.cz , 602 451 803


Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist