https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/avizo-4-5-2017-diskusni-seminar-k-dopadum-kontroverzni-umluvy-ceta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: AVÍZO: 4.5.2017 diskusní seminář k dopadům kontroverzní úmluvy CETA

28. dubna 2017 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Helena Svatošová, tel: 776890170
Příští čtvrtek 4. května se na půdě Poslanecké sněmovny PČR koná diskusní seminář k dopadům kontroverzní kanadsko-unijní úmluvy CETA (Komplexní hospodářská a obchodní dohoda)

CETA je aktuálně projednávána v dolní komoře českého parlamentu a seminář má poukázat na její rizika – ať již v podobě arbitrážních nároků nadnárodních společností vůči ČR (zejména těžařských společností) či ochromení států na právo regulovat otázky veřejného zájmu.

Na semináři vystoupí makroekonom Jiří Šteg, předseda podvýboru pro vnější ekonomické vztahy ZV PS Leo Luzar, právní expert na arbitráže Jiří Navrátil a další.

CETA vyvolává v EU silné kontroverze, petici za zastavení její ratifikace žádá přes 3,2 milionů občanů EU a pozornost vzbudil valonský parlament, který na podzim loňského roku dlouho odmítal ratifikaci.

Zákonodárci obdrželi v souvislosti s projednáváním CETA Výzvu malých a středních podnik za férový obchod, mezi jejímiž signatáři se objevují mj. řetězec Sklizeno, Biopekárna Zemanka či Asociace českého tradičního obchodu. Dopady na malé a střední podniky budou taktéž obsahem semináře.

Seminář se uskuteční dne 4. května 2017 od 13 do 16 hodin v konferenčním sále Poslanecké sněmovny PČR č. 205, ul. Sněmovní 1, Praha 1.

Akce je pořádána pod záštitou poslance Leo Luzara.

Organizuje Iuridicum Remedium, z.s.
Helena Svatošová, tel: 776890170 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist