https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/avizo-jiz-zitra-v-sobotu-30-1-ttip-secret-party-podporena-mj-anou-geislerovou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: AVÍZO: Již zítra, v sobotu 30.1., TTIP SECRET PARTY podpořená mj. Aňou Geislerovou

29. ledna 2016 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Helena Svatošová, tel: 776890170
Akce je benefičním večírkem kampaně Špatný vTTIP, která upozorňuje na rizika vyjednávané obchodní úmluvy TTIP mezi EU a USA. Neprůhledné vyjednávání a dalekosáhlé dopady na kvalitu potravin, ochrany přírody, práv lidí a demokracie, zneklidňuje statisíce lidí zejména v západní Evropě; kampaň chce seznámit s riziky této úmluvy století i českou veřejnost. Název party odkazuje na neprůhlednost vyjednávání.

Facebooková událost https://www.facebook.com/events/1506862829608635/

Vyjádření Ani Geislerové: https://www.facebook.com/vttip.cz/photos/gm.1515619155399669/739395466160448/?type=3&theater

TTIP SECRETY PARTY se uskuteční 30. ledna 2016 v 19 hodin v pražském klubu Opposite (Ječná 12, Praha, 1. patro), novém pražském klubovém prostoru v historickém aristokratickém stylu.

Na party zahraje DJ Mardoša z Tata Bojs, uvádět bude novácká moderátorka Martina Nášelová a krátké vystoupení předvede divadelní Improliga.

Na místě si hosté budou moci výhodně nakoupit nebo vyhrát výjimečné dárky od firem podporujících kampaň Špatný vTTIP: šetrnou kosmetiku od Skinsa, Ryoru a LUSHe, produkty Biopekárny Zemanka, poukazy na nákup v prodejnách Sklizeno, autorské grafiky foodblogerky Evy Francové nebo zdravý balíček výživové specialistky Margit Slimákové, CD kapel jako MidiLidi, Monikino kino, DVA, Floex, ČokoVoko, Ventolin a mnoho dalších.


Aňa Geislerová říká: "Petice proti úmluvě TTIP nasbírala v Evropě 3 miliony podpisů. 3 milionům lidí není lhostejné, kdo o nás, našem životě bude rozhodovat. Pokud dojde k podpisu TTIP, budou za nás korporátní společnosti rozhodovat bez jakékoliv možnosti odvolání. Transatlantická obchodní úmluva může povolit například používání u nás doposud zakázaných potravinových látek a hormonů. Můžeme přijít i o zbytky ochrany geografického označení, takže už vůbec žádný olomoucký syreček a hořická trubička.
A pokud nevíte, co to TTIP je, tak se to ani nedozvíte, protože její znění je utajené. K přečtení pouze v Bruselu, pouze europoslancům. Protestujme proti nečitelným neveřejným úmluvám, které ovlivní nás i všechny další generace. Ozvěme se. Nejsem proti Evropské unii, ale proti nedemokratickému postupu, který z "nepochopitelného" důvodu zvolila. Nebuďme jen stádo, máme právo rozhodovat."

Proti TTIP varují také osobnosti ze zahraničí, například kuchař Jamie Oliver nebo návrhářka Vivien Westwoodová.

Helena Svatošová, tel: 776890170 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist