https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/avizo-krajsky-soud-v-usti-nad-labem-projedna-9-6-navrh-na-obnovu-rizeni-ve-veci-alese-provaznika-odsouzeneho-v-roce-2003-za
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: Avízo: Krajský soud v Ústí nad Labem projedná 9. 6. návrh na obnovu řízení ve věci Aleše Provazníka, odsouzeného v roce 2003 za vraždu. Nový znalecký posudek ukazuje na možná vážná pochybení při analýze DNA, která byla stěžejním důkazem

7. června 2016 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Jan Vobořil, tel: 728937902
Krajský soud v Ústí nad Labem projedná ve čtvrtek 9. 6. 2016 od 10:00 návrh na obnovu řízení ve věci pana Aleše Provazníka, který byl v roce 2003 odsouzen za vraždu. V rámci obhajoby zajištěné bezplatně nevládní organizací Iuridicum Remedium byl zpracován nový znalecký posudek, který ukazuje na závažné nedostatky a nepravděpodobné výsledky odborných vyjádřeních z oboru genetiky, která byla stěžejním důkazem vedoucím k odsouzení.

Případ Aleše Provazníka byl zařazen do projektu Nevina, který rozvíjí nevládní organizace Iuridicum Remedium. Projekt vychází z obdobných projektů v USA, jejichž cílem je náprava justičních omylů zejména s pomocí nových metod, typicky právě pomocí analýz DNA.

Další aktivitou v rámci tohoto projektu je pražská konference European Innocence Network, která se koná pod záštitou poslance Daniela Korteho v Poslanecké sněmovně PČR dne 16. 6. 2016, a kterou IuRe spoluorganizuje. Mezinárodní konference s účastí zástupců z 16 evropských i mimoevropských států se zaměří na rizika justičních omylů a jejich nápravy, jakož i na konkrétní případy, kterými se jednotlivé národní Innocence projekty zabývaly. Veškeré informace, program a bezplatná registrace na konferenci jsou možné na www.nevina.cz.
Jan Vobořil, tel: 728937902 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist