https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/avizo-pristi-stredu-3-2-prvni-otevrena-verejna-debata-o-kontroverzni-umluve-ttip-na-pude-ceskeho-parlamentu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: AVÍZO:Příští středu 3. 2. první otevřená veřejná debata o kontroverzní úmluvě TTIP na půdě českého parlamentu

29. ledna 2016 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Helena Svatosova, tel: 776890170
Diskusní seminář „TTIP – zájmy, moc a demokracie“ zjevně vyplňuje bílé místo v české veřejné debatě. Na seminář se během krátké doby zaregistrovala přes stovka účastníků z řad podnikatelských uskupení, odborových svazů, samospráv, členů parlamentu i exekutivy, akademické obce, médií i občanského sektoru. Dovolujeme si upozornit, že kapacita prostor je s výjimkou posledních míst pro zástupce médií vyčerpána.

Seminář se uskuteční dne 3. února 2016 od 9 hodin v konferenčním sále Poslanecké sněmovny PČR č. 205, ul. Sněmovní 1, Praha 1.

Na semináři vystoupí zástupci českých vyjednavačů – náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, ředitelka odboru politik EU na MZV Jitka Znamenáčková - a čeští ekonomičtí experti zabývající se TTIP Ilona Švihlíková, Jaroslav Ungermann a Jiří Šteg.

Zahraničním hostem semináře bude britský ekonom Martin Myant. Česky hovořící expert se dlouhodobě věnuje ekonomickým tématům spojeným s Českou republikou. Je mimo jiné autorem knih Vzestup a pád českého kapitalismu a Tranzitivní ekonomiky. V současnosti působí jako profesor na University of the West Scotland, kde přednáší o ekonomii a mezinárodním obchodě, a působí v think-tanku European Trade Union Institute.

TTIP vyvolává v EU silné kontroverze, petici za zastavení jejího vyjednávání žádá přes 3,2 milionů občanů, před jejími dopady na řadu veřejných zájmů vyjádřily obavy mj. stovky obcí po celé EU, celoevropský spotřebitelský svaz BEUC , environmentální uskupení jako Friends of the Earth Europe, a mnoho dalších; např. proti institutu arbitrážního mechanismu (ISDS) se vyslovili mj. německý ministr spravedlnosti Heiko Maas, německá předsedkyně Spolkového soudního dvora či francouzský Senát a téměř sto tisíc institucí a jednotlivců ve veřejné konzultaci.

V případě zájmu o rozhovor s Martinem Myantem (či vyjádření pro média) se prosím obraťte na Helenu Svatošovou (tel. 776 890 170, e-mail svatosova@iure.org).

Program je zde: http://1url.cz/v7Yv

Akce je pořádána pod záštitou poslance Jaroslava Foldyny. Podpořeno grantem
z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz, www.eeeagrants.cz.
Helena Svatosova, tel: 776890170 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist