https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/blizi-se-noc-netopyru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Toulcův dvůr, z.s.: Blíží se noc netopýrů

10. srpna 2016 | Toulcův dvůr, z.s.
Autor: Zuzana Hanušová, tel: +420 773 031 325
Některé evropské země včetně České republiky se připojily k Dohodě o ochraně populací evropských netopýrů a každoročně pořádají Evropskou noc pro netopýry. Tato akce, která se na Toulcově dvoře – Středisku ekologické výchovy v Praze uskuteční ve středu 31. srpna, je určena široké veřejnosti. Ta se tak díky programu připraveného odborníky může blíže seznámit s těmito pro někoho možná nevzhlednými, avšak zajímavými tvory.

"Díky jejich vzhledu na chuť netopýrům asi nikdy nepřijdeme. V minulosti si je lidé spojovali s posly zla a démony. Dokonce je přibíjeli na dveře, aby je od zlých sil ochránili. Netopýři jsou však velmi pozoruhodná zvířata, která jsou mimo jiné velmi dobrými létajícími akrobaty, jež dokáží letět rychlostí až 50 km za hodinu“, dodává Zuzana Hanušová, mluvčí Toulcova dvora.

Zvláštností, kterými se netopýři vymykají, je však mnohem více, a právě díky této „Noci pro netopýry“ se o nich můžete dovědět. Na Toulcově dvoře si na ně budete moci dokonce i sáhnout.
Zuzana Hanušová, tel: 420 773 031 325 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist