https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/bozi-dar-ovladnou-o-vikendu-12-13-3-2016-krome-bezkaru-take-snowboardiste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sport Club 1999: Boží Dar ovládnou o víkendu 12.-13.3.2016 kromě běžkařů také snowboardisté

9. března 2016 | Sport Club 1999
Autor: Ivana Dobišová, tel: 737222410
Běžci na lyžích už chystají běžky na tradiční Karlův běh, snowboardisté se těší na finále Českého poháru ve snowboardcrossu, které se poprvé pojede na Božím Daru.

Finále Českého poháru s mezinárodní účastí odstartuje již o tomto víkendu 12. a 13. března. Snowboardcross bude mít na Božím Daru na sjezdovce za hotelem Praha svojí premiéru. Stavby trati se ujal bývalý český reprezentant David Bakeš a díky jeho zkušenostem ze světových soutěží, sněhové nadílce posledních dní a příznivé předpovědi počasí se snowboardisté můžou těšit na perfektní trať. Domácí jednička této disciplíny Eva Samková se na Božídarskou premiéru těšila, ale kvůli vleklým a bolestivých problémům s ramenem svojí účast odřekla. Pořadatel hlásí účast týmů ze sousedních zemí, Rakouska, Německa, Polska a Slovenska, na Boží Dar ale dorazí také Angličané, Bulhaři, Srbové a Ukrajinci. Finále Českého poháru ve snowboardcrossu na Božím Daru se uskuteční jako testovací soutěž na juniorské Mistrovství světa ve snowboardingu, které v roce 2017 již po druhé do Krušných hor zavítá. Snowboardcrossové souboje Českého poháru v barvách České pošty a Skupiny ČEZ nabídnou na sjezdovce za Božídarským hotelem Praha napínavou podívanou také divákům. Moderování soutěže se ujal sympatický sportovní komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška. Sportovní fanoušci by si neměli nechat ujít napínavé souboje v sobotu i v neděli, vždy od desáté hodiny ranní. Kdo by se na Krušnohorský Boží Dar nedostal, může obě víkendové soutěže Českého poháru ve snowboardcrossu sledovat online na internetovém streamu na stránkách Svazu lyžařů České republiky, www.czech-ski.com .
Ivana Dobišová, tel: 737222410 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist