https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cena-divaku-projektu-fixed-theatre-pro-nejlepsi-cesky-divadelni-plakat-sezony-2013-2014-zna-sveho-viteze
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Fixed Theatre: Cena diváků projektu Fixed Theatre pro nejlepší český divadelní plakát sezóny 2013/2014 zná svého vítěze

11. září 2014 | Fixed Theatre
První ročník divácké ankety o nejlepší český plakát uplynulé sezóny 2013/2014 projektu Fixed Theatre zná svého vítěze. Stal se jím plakát smíchovského Švandova divadla pro představení Hamlet, uváděné v režii Daniela Špinara. Autorem grafické úpravy plakátu je Pavel Průša. Diváky velmi zaujal rovněž plakát pro hru „Dva páni z Verony“ v podání Činoheráku Ústí (grafická úprava Michaela Labudová, Pavel Frič) a plakát pro inscenaci „KLÁRA 3847 - příliš mnoho hvězd“, kterou připravilo Docela velké divadlo (vizuál Jan Ignác Říha). Divácká anketa proběhla formou hlasování na facebookové stránce projektu Fixed Theatre v průběhu divadelních prázdnin.
Platforma Fixed Theatre se zaměřuje na prezentaci současného evropského divadelního plakátu. Cílem projektu je vytvořit komplexní databázi současné evropské divadelní plakátové tvorby a upozorňovat tak na aktuální tendence v oboru. Divadelní plakát není jen klasickou reklamní tiskovinou nebo mediálním materiálem, je to svébytné umělecké dílo, specifický výstup grafického designu v kombinaci s jevištním uměním. Je ale také nedílnou součástí každodenní vizuality a dotváří tak vzhled veřejného prostoru.

Projekt Fixed Theatre navázal během prvního roku své existence spolupráci s celou řadou evropských divadel, např. z Německa, Polska, Itálie, Rakouska, Španělska, Slovenska, Islandu apod. Samozřejmé je také mapování české plakátové tvorby.

http://www.facebook.com/fixedtheatre
Info@fixed-theatre.com
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist