https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesta-na-olymp
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: Cesta na Olymp

Poslední prázdninovou neděli, 28. 8., se opět otevře lanové centrum Loděnice Vltava DDM hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a milovníkům výšek. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na aktivní den na lanech i na vodě. Vidět Libeň seshora i zespoda zvládnete během několika minut v přírodě jen pár minut chůze od metra Palmovka.

Návštěvníky čeká deset překážek v osmimetrové výšce. Instruktoři lanového centra si pro příchozí připravili hru, která prověří jejich sílu, vytrvalost i kolektivního ducha. Pro malé i velké je připravena i doprovodná hra s antickou tematikou. Kdo se dostane až na vrchol Olympu a vyrovná se tak samotným bohům? Jen ti nejlepší z nejlepších budou zvěčněni a odměnou jim bude nehynoucí sláva.
Součástí odpoledne budou i projížďky na kánoích, při kterých se návštěvníkům otevře zcela odlišný pohled na Prahu – z koryta řeky. Lodě zapůjčují instruktoři vodáckých oddílů a táborů, kteří ochotně vysvětlí ovládání lodi, případně zájemce svezou.
Během odpoledne v Loděnici Vltava nemůže chybět opékání buřtů – oblíbená večeře vodáků, táborníků a trampů. Po celé odpoledne budou na místě vedoucí lezeckých i vodáckých oddílů, kteří rádi poskytnou informace o celoroční činnosti s dětmi v Loděnici Vltava.
Akce probíhá za podpory hlavního města Prahy v rámci Evropského města sportu 2016.
Vstupné: 50 Kč/lezec, rezervace není nutná.
Více informací o akci naleznete na webových stránkách: www.vysokalana.cz v sekci „Novinky.“

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti.
Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.

Jitka Gobyová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist