https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/chcete-samostatne-dite-najdete-mu-skautsky-oddil-nejlepe-v-zari
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc: Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl! Nejlépe v září

28. srpna 2016 | Junák - český skaut, okres Olomouc
Autor: Jan Zahradník, tel: +420 737 147 093
Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Skauti a skautky z celé republiky v září pořádají náborové akce pro veřejnost – na děti čekají dobrodružství v podobě her, soutěží či netradičních sportů, otevřených kluboven nebo výletů do přírody.

Září je pro skauty – stejně jako pro školy – začátkem nového roku. O zájmu o skauting svědčí stále přibývající počet skautů a skautek, a to především ve věkové skupině mladších školních dětí. Posledních 10 let skautská základna neustále roste a letos počet členů skautského hnutí v Česku překročil 55 tisíc.

Což dokládají také výsledky celostátního průzkumu veřejného mínění agentury IPSOS, které potvrdily, že Junák - český skaut je nejznámější organizací pro volnočasové aktivity dětí a mládeže v České republice a že více než 80 procent rodičů by své děti podpořilo v zájmu o vstup do skautského oddílu.

Skauting je prověřený generacemi, ale zároveň reaguje na trendy v moderním vzdělávání. Pro každou věkovou kategorii jsou vypracovány programy, které holky a kluky celostně rozvíjejí. Díky velkému zájmu ze strany rodičů vznikla také nová věková kategorie skautů předškoláků – tzv. benjamínci. „Skauting nabízí rozmanitý program, ve kterém si každé dítě najde to své. Důležité ale je, že v rámci oddílových aktivit se holky a kluci učí také hrát fair, přejímat zodpovědnost za sebe i druhé, pracovat v týmu, získávají samostatnost a mnoho praktických dovedností, které se jim budou hodit v osobním i profesním životě,“ doplňuje Josef Výprachtický, starosta Junáka.

V okrese Olomouc skautuje v roce 2016 v 52 oddílech celkem1602 skautů a skautek. Letos jsme pořádali o prázdninách také 32 táborů. Více o skautech najdete na webových stránkách www.olomouc.skauting.cz, nebo www.skaut.cz. Případné dotazy nejen k náborům také na telefonu 737 147 093 (Jan Zahradník).
Jan Zahradník, tel: 420 737 147 093 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist