https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/chrudim-se-pripojuje-k-celoevropske-noci-literatury
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Chrudim se připojuje k celoevropské Noci literatury

4. května 2016 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
Městská knihovna Chrudim společně s Chrudimskou besedou a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi pořádají ve středu 11. května od 18 hodin 2016 akci nazvanou Noc literatury. Ta letos probíhá ve více než sedmdesáti českých a evropských městech.

Jubilejní desátý ročník literárního happeningu opět návštěvníkům netradičním způsobem přiblíží současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení v podání zajímavých osobností se uskuteční během středečního večera 11. května 2016 na atraktivních či běžně nedostupných místech. V Chrudimi bude od 18 hodin číst v baště Prachárna herec pražského Divadla Radka Brzobohatého Ernesto Čekan. Na programu jsou vybrané texty z knih oceňovaného francouzského spisovatele afrického původu Alaina Mabanckoua, prominentního maďarského dramatika a esejisty Györgyho Spiróa a mladého dánského autora Kima Lieneho. Program zakončí zahradní slavnost v rozáriu Klášterních zahrad.
Od 19.30 hodin pak na arkádách Mydlářovského domu přečte ukázku z bestselleru německého spisovatele Klause Modicka nazvaného Koncert bez básníka výtvarník a člen skupiny Tvrdohlaví Stanislav Diviš. Čtení z díla popisujícího vznik jednoho z nejslavnějších obrazů německé secese a tragický osud malíře Heinricha Vogelera doplní projekce obrazů, vystoupení zakončí koncert legendárního hudebního uskupení Krásné nové stroje, jehož je Diviš již 33 let zpěvákem a uměleckým vedoucím. Vstup je zdarma.
Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci se sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC, kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.
Břetislav Oliva, tel: 777285990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist