https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ctvrtnickova-kapela-buzerant-a-kapela-totems-hraji-pro-vozickare-macu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Mácou: Čtvrtníčkova kapela Buzerant a kapela Totems hrají pro vozíčkáře Mácu

11. října 2016 | Hnutí Mácou
Autor: Tereza Baudišová, tel: 722 168 993
Kapely Buzerant & a Totems podpoří samostatné žití kvadruplegika Marcela "Mácy" Dufka svou hudební produkcí dne 22. 10. 2016 od 18 hodin ve smíchovské hospodě u Prince Miroslava. Veškerý výdělek z akce půjde na výdeje spojené a asistencemi pro Mácu. Kromě bizarní hudební produkce vás čeká po koncertě tombola s řadou opravdu zajímavých cen.

A kdo je vlastně Máca?
Máca Dufek chce stejně jako vy ráno vstát, dát pusu své holce, odejít někam za obživou či seberozvíjením a sem tam to proložit nějakým výletem nebo zážitkem. Jenže na rozdíl od vás ho tělo zastaví už při tom vstávání. Máca potřebuje asistenty!

Mácovi byla po pokaženém porodu diagnostikována dyskinetická a kvadruspastická forma dětské mozkové obrny a navíc těžká vada řeči. Prakticky od narození potřebuje pomoc ve všech běžných činnostech. Nemůže se sám postavit ani ujít jediný krok, nemůže se najíst ani napít. Nedokáže provést běžnou denní hygienu, natož si dojít na záchod. O všechno z toho si dokáže říct a to navzdory tomu, že ho ani jeho hlas moc neposlouchá. Teď jde jen o to, aby vždy bylo komu… Máca potřebuje asistenty!

Mentálně je Máca naprosto zdravý. Rád se směje, je zábavný, vtipný, komunikativní a hodně pozitivní. Protože mu hlava slouží dobře, moc rád by rozhodoval o tom, co bude se svým životem dělat. V jeho případě to ale není snadné. Máca si velmi dobře uvědomuje, že svá rozhodnutí může plnit pouze prostřednictvím druhých. To je důvod proč jsme založili Hnutí Mácou - Máca potřebuje asistenty!

Máca tedy potřebuje asistenty. Ti stojí peníze. A protože má Máca rád muziku a srandu, proč nespojit příjemné s užitečným?

Celou akci podporuje kapela Totems, kapela Buzerant Petra Čtvrtníčka a hospoda u Prince Miroslava. Všichni bez nároku na honorář.
Tereza Baudišová, tel: 722 168 993 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist