https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/darcovske-sms-nabizeji-vyssi-podporu-krome-30-korun-take-za-60-a-90-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Dárcovské SMS nabízejí vyšší podporu, kromě 30 korun také za 60 a 90 korun

22. března 2017 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: 606 635 303
„Po třinácti letech dárcovské SMS inovují, bude možné poslat je dokonce ve třech cenových hladinách, a to nejenom 30, ale i 60 a 90 korun. Dárcovskou SMS lze nově poslat i jako trvalý příkaz a zvyšuje se také částka, která putuje na veřejně prospěšné účely – poplatek tvoří pouhou korunu z jedné dárcovské zprávy,“ popsala změny Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

V případě společnosti Česká krajina tak mohou zájemci zasílat dárcovské zprávy ve formátu DMS KRAJINA 30 v hodnotě 30 korun, DMS KRAJINA 60 v hodnotě 60 korun a DMS KRAJINA 90 v hodnotě 90 korun. Z každé částky přijde neziskové organizaci 29, 59 nebo 89 Kč. Mobilní operátoři si neponechávají žádný poplatek. Koruna z každé DMS jde na provozní náklady a rozvoj projektu, který spravuje Fórum dárců, střešní organizace, která od roku 1997 rozvíjí dárcovství a filantropii v Česku.

Lidé navíc mohou poslat takzvanou trvalou dárcovskou SMS. Opět buď za 30, 60 nebo 90 korun ve tvarech DMS TRV KRAJINA 30, DMS TRV KRAJINA 60 nebo DMS TRV KRAJINA 90. Stačí jedno jediné zadání a dar obdrží nezisková organizace Česká krajina pravidelně každý měsíc.

„Dárcovské SMS patří k nejdůležitějším zdrojům financování našich projektů ze strany veřejnosti. Jsme proto velmi rádi, že lidé, kteří nás chtějí podpořit, mají nyní na výběr i vyšší částky. Tak, jak během let rostou náklady na materiál, péči o zvířata a podobně, je nyní možné i zvýšit podporu,“ ocenil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Dárcovské SMS využívají jen prověřené neziskové organizace, které mají veřejnou sbírku. V současné době je jich více než 300. Celkem za třináct let od spuštění unikátního českého projektu dárcovských zpráv poslali lidé prostřednictvím DMS více než 19 milionů zpráv a darovali tak téměř 530 milionů korun.
Dalibor Dostál, tel: 606 635 303 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist