https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-kysic-prijedou-nactileti-dobrovolnici-z-cele-evropy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Do Kyšic přijedou náctiletí dobrovolníci z celé Evropy

Obec Kyšice bude již tradičně hostit zahraniční dobrovolníky, kteří pomůžou s péčí o obecní pozemky nebo organizací dětského dne. Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Do Kyšic u Plzně dorazí 24. srpna mladí dobrovolníci ve věku mezi 15 a 17 let z Itálie, Turecka, Česka, Slovenska, Francie, Německa a Ruska. „Dobrovolníci budou obci pomáhat s pracemi na obecních pozemcích, organizováním dne pro děti a zároveň si připraví 2 mezinárodní večery, kde představí svá města a regiony,“ říká vedoucí workcampu Michaela Löfflerová.

Dobrovolníci v Kyšicích popáté

Kyšice mají s pořádáním workcampů bohaté zkušenosti. Ten letošní je již pátým v řadě, což lze u obce s 900 obyvateli považovat za velmi vysoké číslo. Kyšice se snaží žít komunitním životem a v průběhu celého roku pořádají pro své obyvatele mnoho akcí.

Dobrovolníci se v prvním týdnu zapojí do práce v lese nedaleko Kyšic a také přímo v obci, kde budou v zahradě MŠ natírat herní prvky. V druhém týdnu se zaměří na přípravu zábavného odpoledne pro místní děti, které se odehraje předposlední den workcampu, tedy 3. září. Ve volném čase dobrovolníci navštíví místní pekárnu a zapojí se do tradice sbírání příběhů z jejich měst. Zároveň jsou pro dobrovolníky připraveny různorodé sportovní aktivity a výlety.

Organizace se dobrovolnictví věnuje čtvrt století

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v ČR tak, aby pomáhali, kde je třeba, a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.

Kontaktní osoba:
INEX-SDA, z. s.
Michaela Löfflerová, hlavní vedoucí workcampu v Kyšicích
Telefon: +420 725 864 190
E-mail:michaela.lofflerova@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist