https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrodruzstvi-mimo-civilizaci-ceka-na-dobrovolniky-z-celeho-sveta-vydaji-se-back-to-nature-a-spat-budou-v-typi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrodružství mimo civilizaci čeká na dobrovolníky z celého světa. Vydají se „Back to nature“ a spát budou v týpí

Ve dnech 19. srpna až 9. září se na území CHKO Český les nedaleko vesnice Stará Knížecí Huť uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) „Back to nature“. Zúčastní se ho mladí lidé z Mexika, Taiwanu, Japonska, Francie, Španělska, Německa, Rumunska, Itálie a v neposlední řadě také z České republiky. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Dobrovolníci stráví 3 týdny v nádherné přírodě, několik kilometrů vzdálené od nejbližší civilizace. A jak název projektu napovídá, vyzkouší si život bez moderních vymožeností, jako je elektřina, teplá sprcha nebo signál pro mobilní telefony. „Bydlet budou v tradičních týpí, veškerá vegetariánská strava bude připravována na táborovém ohni a k osobní hygieně poslouží nedaleký potok s průzračně čistou, nicméně studenou vodou,“ říká jedna ze dvou vedoucích workcampu Lenka Pompová.

Chráněné orchideje i lukostřelba

Dny budou dobrovolníci trávit ručním sečením louky, kam kvůli chráněným orchidejím nemůže nastoupit technika, sběrem biomasy a také údržbou tábořiště. Po práci si mohou za odměnu užívat meditační sauny, vyzkoušet lukostřelbu nebo tradiční tance. O víkendech přijde na řadu poznávání Česka a výlety do nedalekého Tachova či Mariánských Lázní.

Eurosolar a obnovitelné zdroje energie

Dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp, je organizován ve spolupráci s českou sekcí mezinárodní asociace EUROSOLAR (European association for renewable energy), zabývající se propagací obnovitelných zdrojů energie a vzděláváním v oblasti ekologie. Předseda národní sekce a viceprezident evropské asociace Milan Smrž bude přítomen na místě po celou dobu projektu a bude tedy moci předat dobrovolníkům své znalosti o této problematice.

Organizace se dobrovolnictví věnuje čtvrt století

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v ČR tak, aby pomáhali, kde je třeba a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.

Kontaktní osoba na místě:
INEX-SDA, z. s.
Jana Černá, vedoucí workcampu
Telefon: +420 605 850 226
E-mail: cernajaj@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist