https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovid-19-pomocnik-pro-koordinatori-dobrovolniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z.ú.: DobroVID-19 pomocník pro koordinátori dobrovolníků

27. dubna 2020 | HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z.ú.
Autor: Michaela Jandová, tel: 605543014
Dnešní doba s sebou přinesla i řadu pozitiv a mezi nimi třeba i velkou vlnu solidarity a dobrovolnické pomoci. V pozici koordinátorů dobrovolníků se ocitají lidé, kteří to často nikdy nedělali. I zkušení koordinátoři dobrovolníků se ocitají v nové situaci, ve které tápají a dostávají se pod výrazně větší tlak. Hestia se proto rozhodla nabídnout všem těmto lidem to, co umí nejlépe – tedy své know-how na zakládání a vedení dobrovolnických programů.

DobroVID je nový pomocník pro koordinátory dobrovolníků nebo kohokoli, kdo se třeba i dočasně ocitl v podobné roli. DobroVID poskytuje koordinátorům dobrovolníků bezplatnou platformu, která má za cíl podpořit „zdravé uchopení“ dobrovolnictví i v této krizové době. Zároveň má za cíl podpořit budování dobrovolnických systémů, které budou bezpečné nejen pro klienty, ale i pro dobrovolníky a budou také udržitelné i pro dobu, kdy opadne prvotní dobrovolnické nadšení.  

DobroVID nabízí pomoc v každé fázi práce s dobrovolníky a při okamžitém řešení problémů a výzev, které „v provozu“ s dobrovolníky vznikají a které je potřeba bezprostředně řešit. 

V neposlední řadě je DobroVID rádcem v péči o sebe samé, aby koordinátoři vydrželi nápor, kterým nyní procházejí. Protože na tom, v jaké kondici se koordinátoři budou udržovat, záleží úspěšnost jejich mise. Když padnou oni, padnou všichni ostatní na ně.  
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist