https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnice-z-ruznych-zemi-pripravi-prazskym-seniorum-zabavny-program
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolnice z různých zemí připraví pražským seniorům zábavný program

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci letos opět přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 6. – 14. 8. 2016 do Prahy 10 zavítají čtyři nadšené studentky z Itálie, Španělska, Ruska a Karviné, které pomohou připravit volnočasový program pro seniory. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze je příspěvkovou organizací. Cílem je poskytnout podporu a pomoc uživatelům služby, kteří se ocitli kvůli svému věku, zdravotnímu stavu či chronickému onemocnění v situaci, kdy jsou odkázáni na pomoc jiné osoby.

Zařízení má s mezinárodními dobrovolnickými projekty (tzv. workcampy) bohaté zkušenosti. „Ve spolupráci s INEX-SDA se workcampy konají každé léto, vždy přijede malá skupinka mladých lidí z celého světa a dobrovolně svůj čas věnují seniorům, často pomáhá s nimi jen mluvit, poslouchat jejich životní příběhy nebo se procházet po zahradě,“ upřesňuje letošní vedoucí projektu Irena Pajerová. Dobrovolnictví se každým rokem stává více a více součástí běžného chodu Centra, neboť kromě letních workcampů vítají i jednorázové aktivity s českými dobrovolníky, např. v červnu se konal dobrovolnický den (odkaz na youtube).

Na dobrovolníky čeká obdobná práce jako v předchozích ročnících, především pomoct v péči o seniory a pořádání každodenního programu s promítáním fotek či výtvarných aktivit. A samozřejmě zbude čas i na odpočinek a volnočasové aktivity v Praze a okolí. Workcampu se zúčastní i Gabriela Wilczková z Karviné, která v dětství prodělala mozkovou obrnu, ovšem přesto dokáže pomáhat jiným: „V Praze jsem nebyla už 18 let, tak se na workcamp moc těším. Přihlásila jsem se proto, že jsem chtěla poznat, jak to v takové organizaci chodí a udělat si představu o svých možnostech.“

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. Letos tedy slaví čtvrtstoletí existence. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo právě obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně sedm set českých dobrovolníků.

Kontaktní osoba na místě:
INEX-SDA, z. s.
Irena Pajerová, vedoucí workcampu v Praze 10
Telefon: +420 724 706 165
E-mail: pajerovaren@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist