https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-budou-renovovat-prostor-prazskeho-kulturniho-centra-alta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci budou renovovat prostor pražského kulturního centra Alta

Ze všech koutů České republiky se ve dnech 17. 8. - 23. 8. sjedou dobrovolníci, aby se v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, podíleli na renovaci prostor pro pražskou uměleckou skupinu Alta. Práce bude především manuální a bude probíhat uvnitř prostor i venku na zahradě.

Mezi aktivity může například patřit: práce na zahradě, pomoc s hlídáním výstav, interakce s návštěvníky výstav, jednoduchá údržba prostor, drobné opravy, stěhování materiálů instalace světel, výpomoc v kavárně a její zkrášlování, pomoc s úklidem místností, vymýšlení nových nápadů, jak dekorovat a zpříjemnit místní prostory. V jednání je také možnost organizace letního kina na Rohanském nábřeží.

„Letní workcampy jsou ideální alternativou dovolené nebo festivalu, zejména v tomto roce, kdy je cestování obtížné a dobrovolnická pomoc cennější než kdykoliv předtím. Kromě práce, která je bez nároku na finanční odměnu, mají dobrovolníci příležitost se seznámit s novými lidmi a podat pomocnou ruku tam, kde je potřeba,“ přibližuje myšlenku dobrovolnictví Dominika Přikrylová, vedoucí workcampu.

Studio Alta je multikulturní prostor a kreativní hub zaměřený především na současný tanec. Alta se nedávno přestěhovala do barokní budovy Invalidovny v blízkosti městského centra v Karlíně. Studio má zkušebny pro výzkum umění a tvůrčí dílny, stejně tak jako společenské prostory, ateliéry či kavárna a sdílené kanceláře. Studio Alta má odvážná a inovativní představení, která podporují angažovanost, kreativitu, sdílení a otevřený a konstruktivní dialog. V divadelní části je příležitost nahlédnout za oponu a naučit se věci, kteří běžní návštěvníci nemohou. Cílem workcampu je podpora v provozu studia.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist