https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-se-opet-budou-podilet-na-renovaci-zamku-ve-veseli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci se opět budou podílet na renovaci zámku ve Veselí

Od 9. 8. do 23. 8. 2020 se ve Veselí nad Úhlavou bude opět konat krátkodobý dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Dobrovolníci se zaměří na odstranění sutin z části rekonstruovaného hradu, stavění lešení a na údržbu parku. Vedle práce bude skupinka dobrovolníků společně též trávit volný čas, poznávat okolí a setkávat se s místním obyvatelstvem. Projekt proběhne ve spolupráci organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Spolek Veselí.

Spolek Tvrz Veselí byl založen s cílem obnovit zříceninu hradu ve Veselí nad Úhlavou, zpřístupnit jej veřejnosti a pro kulturní a vzdělávací účely. „Kolem zámku jsem chodívala již jako malé dítě a vždy mi bylo líto, že tak pěkná budova takto chátrá. Proto, když mi v roce 2014 byla nabídnuta možnost pomoci při záchraně zámku, jsem se domluvila s dalšími nadšenci na spolupráci a díky dobrovolníkům se nám zachovávání budovy poměrně daří,“ říká Marta Tomanová, hlavní představitelka spolku Tvrz Veselí. Mezi činnosti spolku patří údržba a získávání finančních prostředků na rekonstrukci hradu.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití (snímky z workcampu ve Veselí v roce 2019):
https://drive.google.com/drive/folders/1u-V2_jdMY8fuYPMzwb_Ixsgqw93tP2PV?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist