https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-budou-pomahat-na-tabore-pro-autisticke-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa budou pomáhat na táboře pro autistické děti

26. června 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Veronika Clausová, tel: 608 522 160
V Jizbicích proběhne 2. – 8. července tábor pro děti s autismem i jinými druhy postižení, kterého se zúčastní také dobrovolníci z Mexika nebo Jižní Koreje. Do České republiky přijedou v rámci workcampu, tedy mezinárodního dobrovolnického projektu, který pořádá Centrum pro všechny ve spolupráci s INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Dobrovolníci budou pomáhat s přípravou tábora, poté se budou společně s českými dobrovolníky starat o děti a vymýšlet pro ně program. Po práci budou mít možnost objevovat Nymburk a jeho okolí. V plánu je také výlet do blízkých Poděbrad či na zámek Loučeň. Protože budou v neustálém kontaktu s českými dobrovolníky, naučí se mnoho o naší kultuře. Projekt je ale prospěšný pro obě strany, protože zahraniční dobrovolníci mohou v mnohém obohatit i ty místní.

Tábor pro děti s autismem i jiným postižením organizuje v Jizbicích už několik let Centrum pro všechny z Nymburka. Během léta se zde budou konat také tábory pro malé děti a jejich rodiče, děti s postižením i bez nebo soustředění poledancerek.

Sdružení INEX – SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Ročně vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 500 dobrovolníků a pro 300 zahraničních zajišťujeme program v Česku tak, aby pomáhali, kde je potřeba a aby vyvíjenou činností prospěli nejen dobré věci, ale obohatili i sebe samotné," říká o INEX-SDA jeho ředitelka Martina Ekrtová.
Veronika Clausová, tel: 608 522 160 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist