https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-budou-v-kadani-ucit-deti-anglictinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa budou v Kadani učit děti angličtinu

Dne 7. srpna přijedou do Kadaně dobrovolníci z různých částí světa, aby se mohli podílet na organizaci dvou po sobě jdoucích táborů pro děti. Kromě výuky angličtiny, kterou budou dětem organizovat, budou mít také za úkol reprezentovat své země, např. Rusko, Nizozemí, Polsko, Španělsko a Japonsko, před širší veřejností.

První příměstský tábor, který místní organizace RADKA pro děti od 6 do 12 let chystá, začíná hned den po příjezdu cizinců, tedy 8. srpna. Mladí si zde budou moci vyzkoušet, jaké je to mluvit cizí řečí s člověkem z jiné země. Dobrovolníci budou s dětmi trávit hodiny, které budou speciálně zaměřené tak, aby prolomily jazykovou bariéru. Děti s dobrovolníky stráví nezapomenutelný čas hraním her, povídáním nebo výtvarnými činnostmi.

„Jsem velmi šťastná, že můžu být součástí takového nápadu. Mohu děti naučit něco o své zemi i o sobě a mých zájmech. Ony zase mohou na oplátku učit mě,“ říká velmi nadšená Ania, která dorazí z Polska.

Druhý týden se přemístí dobrovolníci do nedalekého Lubence, kde budou také pomáhat
s organizací tábora. Ten již nebude tolik zaměřený na výuku angličtiny, ale už jen přítomnost cizinců může děti od 6 do 15 let motivovat k tomu, aby si vyzkoušely komunikaci
v cizí řeči. Zahraniční dobrovolníci zde budou fungovat jako klasičtí táboroví vedoucí, takže každý z mladých účastníků bude muset během táborových her prokázat i své schopnosti domluvit se v anglickém jazyce.

RADKA z.s. je nezisková organizace, jejímž posláním je zavádět chybějící služby pro rodiče
a děti v místním regionu; zaměřuje se především na oblast volného času, vzdělávání, sociálních služeb, dobrovolnictví a zahraniční spolupráce.

Kontakt na místě:
INEX-SDA, z. s.
Filip Hoferek, vedoucí workcampu
Telefon: +420 604 217 528
E-mail: fhoferek@email.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist