https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-pomohou-zvelebit-mnichovo-hradiste-vcetne-hrobu-slavnych-osobnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa pomohou zvelebit Mnichovo Hradiště, včetně hrobů slavných osobností

Město Mnichovo Hradiště v blízkosti Českého ráje přivítá během dvou prázdninových týdnů v termínu 24. 7. – 7. 8. skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ti se budou podílet na zvelebování veřejného prostoru Mnichova Hradiště. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp je organizován obcí Mnichovo Hradiště ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Deset mladých dobrovolníků z Turecka, Španělska, Srbska, Číny a Ruska se zúčastní workcampu, který Mnichovo Hradiště pro velký úspěch pořádá už poněkolikáté. Letošním tématem je komunitní rozvoj a rozmanitá pracovní náplň kombinuje uměleckou a rekonstrukční činnost. Dobrovolníci budou například pracovat na údržbě zanedbaných hrobů slavných osobností obce, vytvářet kreativní mozaiku na zdi skautského centra, opravovat zábradlí u místní základní školy a mnoho dalšího.

Důležitou součástí workcampu bude také interakce s místními obyvateli. Budou pořádána společná setkání za účelem kulturní výměny a místní mládež se také moci zúčastní pracovních i volnočasových aktivit společně se zahraničními dobrovolníky.

V rámci volného času poznají dobrovolníci život místních obyvatel. Navštíví Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi, podniknou výlet do Českého ráje a zúčastní se tradiční pouti k příležitosti svátku svaté Anny.

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty, jako je tento, na území České republiky. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a 400 zahraničním zajišťujeme program v Česku tak, aby pomáhali, kde je potřeba, a aby vyvíjenou činností prospěli nejen dobré věci, ale obohatili i sebe samotné“, říká o INEX-SDA jeho ředitelka Martina Ekrtová.

Kontaktní osoba na místě:
Sabina Tučková, vedoucí workcampu
Telefon: +420 606 792 573
E-mail: sabka.tuckova@seznam.cz
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist