https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-pomuzou-s-rekonstrukci-sportovnich-arealu-v-odolene-vode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rekonstrukcí sportovních areálů v Odoleně Vodě

Odolena Voda (1. srpna 2016) – Do Odoleny Vody se ve dnech 6. - 20. srpna sjede 15 dobrovolníků z celého světa. V rámci dobrovolnického projektu se budou podílet na úpravě obecních prostor. Společnými silami mimo jiné pročistí les, vytvoří v něm odpočinkovou zónu s lavičkami a interaktivními prvky pro děti. Zároveň budou poznávat Česko.

Patnáct dobrovolníků přijede ze zemí jako Jižní Korea, Ghana, Rusko, Španělsko, Itálie, Německo nebo Wales. V Odoleně Vodě stráví dva týdny. Takzvaný workcamp (mezinárodní dobrovolnický projekt) se zde koná již podruhé. Navazuje na úspěšný projekt z loňského roku, v jehož práci bude také pokračovat.

„V plánu je vyčistit les a vytvořit v něm odpočinkovou zónu s lavičkami a interaktivními prvky pro děti. Snahou je vylepšit a poukázat na vztah k životnímu prostředí. Ve volném čase budou dobrovolníci podnikat výlety do okolí a seznamovat se s místní kulturou a českou zemí. Celý projekt bude zakončen projekcí, která bude reflektovat provedenou práci a přínos dobrovolníků. Její součástí bude prezentace států a míst, ze kterých dobrovolníci pocházejí,“ přiblížila vedoucí workcampu Jitka Moravcová.

V rámci jejich pobytu proběhne stejně jako minulý rok i řada setkání s místními občany a dětmi, a to v rámci příměstského tábora, čtenářské akce Setkání jazyků v rodném domku Vítězslava Hálka či populární setkání u domácího grilu či v místní restauraci. „Dobrovolníky ubytujeme v místní základní škole, kde si budou ze surovin placených městem vařit ve výukové kuchyňce. Dále se jako sponzoři akce přihlásily dvě místní restaurace, které celý dobrovolnický tým několikrát pohostí,“ uvedl za město Odolena Voda Tomáš Lohniský. Krom toho dobrovolníci pomůžou i s rekonstrukcí dvou městských sportovních areálů, které letos dostalo město Odolena Voda do své správy.

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v Česku tak, aby pomáhali, kde je třeba a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.

Kontakt na místě:
Jitka Moravcová
Telefon: + 420 722 003 123
Email: jitka.moravcova.jm@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist