https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-pomuzou-s-rozvojem-arboreta-domazlice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rozvojem Arboreta Domažlice

Domažlice budou ve dnech 28.7.-11.8. hostit skupinu mezinárodních dobrovolníků. Účastníci ze Španělska, Francie, Koreje, Ruska, Řecka, Německa a Finska se zapojí do aktivit Chodsko žije!, spolku pro kulturu a rozvoj. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Arboretum Domažlice oslaví 90. narozeniny

Dobrovolnická skupina, která bude čítat 12 mladých lidí, bude v průběhu svého pobytu aktivně přispívat k údržbě a rozvoji významného krajinného prvku Arboretum Domažlice. To se letos mimo jiné dočká 90. výročí svého založení. Dále se dobrovolníci zúčastní pořadatelské činnosti dvou místních kulturních festivalů – „Domažlický kulturovar“ a letní barokní festival na Pivoni „Pivoň žije!“). Součástí dobrovolnického projektu však není jenom práce, ale také zábava, a to v podobě jedinečné možnosti vzájemného sblížení a poznání odlišných kultur a národních zvyklostí.

Chodsko žije!

Chodsko je místem, které si udrželo své kulturní tradice a spolek Chodsko žije! na tento odkaz ve svých aktivitách navazuje. „Naším cílem je propojovat místní lidi a přispívat tak k rozvoji kultury. Také se věnujeme environmentálním tématům. Od účasti mladých lidí z různých koutů světa si slibujeme, že budou velkým oživením,“ vysvětluje Tomáš Radovan Ridel, místopředseda spolku.

Mezinárodní dobrovolnický projekt proběhne letos v Domažlicích poprvé, což přináší různé výzvy. „Na mezinárodní dobrovolnické projekty jezdím již více než deset let. Nejhezčí na nich je, že žádný není stejný. Propojení různých kultur a místního prostředí vytváří inspirativní a jedinečný mix,“ popisuje Michal Veselský, vedoucí skupiny dobrovolníků.

Kontaktní osoba na místě:
INEX-SDA, z. s.
Michal Veselský, vedoucí workcampu
Telefon: +420 608 558 580
E-mail: veselsky.michal@email.cz
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist