https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-se-budou-v-dysine-podilet-na-chodu-obce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa se budou v Dýšině podílet na chodu obce

Od 21. srpna do 4. září se do Dýšiny na Plzeňsku sjede skupina mezinárodních dobrovolníkŮ, aby pomáhala s různými renovacemi a pořádáním kulturní akce. Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Dobrovolníci pocházejí např. z Ekvádoru, Japonska či Turecka. Budou v obci pomáhat s úpravou místní zeleně, připravovat k provozu rekonstruovaná školní sociální zařízení či zajišťovat technickou pomoc při přípravě každoročního pivního festivalu. Je to už pojedenácté, co obec takto s dobrovolníky spolupracuje.

Kulturní výměna

Účastníci projektu se začátkem školního roku také setkají s žáky místní školy, aby jim prezentovali kulturní zvyky či zajímavosti z jejich zemí. Během pivních slavností se také setkají s místními občany, aby tak mohli navzájem sdílet něco ze svých kultur.

Organizace se dobrovolnictví věnuje čtvrt století

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v ČR tak, aby pomáhali, kde je třeba a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.

Kontaktní osoba na místě:
INEX-SDA, z. s.
David Janků, vedoucí workcampu
Telefon: +420 603 518 749
E-mail: davejanku@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist