Kateřina Sivoková "> Dobrovolníci z Itálie pomáhají na táboře pro děti a mládež s postižením - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-italie-pomahaji-na-tabore-pro-deti-a-mladez-s-postizenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z Itálie pomáhají na táboře pro děti a mládež s postižením

15. srpna 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026
Od 12. 8. do 25. 8. pořádá v Jizbicích spolek Centrum pro všechny letní integrační tábor pro děti s i bez zdravotního postižení. V rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomáhá s organizací tábora skupinka dobrovolníků, jejichž koordinaci zajišťuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Celkem čtyři dobrovolníci z Itálie nejprve pomohou s přípravou kempu, postaví stany, připraví společenskou místnost a postarají se o dekorace. Během tábora budou trávit čas s dětmi, asistovat při každodenních činnostech a pomáhat s přípravou her. Kromě práce dobrovolníky čekají také volnočasové aktivity. Na programu je například přátelské setkání s místní komunitou nebo výlet do hlavního města.

Dobrovolníci v Jizbicích nepomáhají poprvé. Oproti minulým rokům, kdy se vždy v Jizbicích scházela skupinka dobrovolníků z celého světa, je ale letos kvůli epidemické situaci účast méně rozmanitá. Avšak díky účastníkům z Itálie má i tento rok tábor v Jizbicích mezinárodní charakter. „Mám ráda práci s dětmi a na workcamp se moc těším. Cestování je v této době složité, ale dá se to zvládnout,“ říká dobrovolnice z Itálie Agnese.

Centrum pro všechny sídlí v Nymburku a organizuje integrační volnočasové aktivity pro děti i jejich rodiče. Všechny své činnosti otevírá také dětem s mentálním či fyzickým znevýhodněním. Nabízí pohybové, výtvarné a praktické kroužky, pořádá výlety, pobytové víkendy, tábory a dny pro veřejnost a provozuje volnočasový klub Šikula, hřiště a hernu.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.

fotografie k použití (dobrovolníci na táboře v Jizbicích v roce 2020)
https://drive.google.com/drive/folders/1XYM3kU4x4WbNjjw-QYgQP8zbhBirA-7V?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist