https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropsky-parlament-ratifikoval-klimatickou-dohodu-z-parize-ta-tim-vejde-v-platnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Evropský parlament ratifikoval klimatickou dohodu z Paříže, ta tím vejde v platnost

4. října 2016 | Hnutí DUHA
Autor: Jan Piňos, tel: 731 465 279
Evropský parlament právě souhlasil s ratifikací pařížské klimatické dohody. Tím by měly být splněny právní podmínky (tedy ratifikace minimálně v 55 státech, které zároveň vypouštějí minimálně 55 procent emisí skleníkových plynů) pro to, aby přelomová dohoda o ukončení fosilní závislosti světa vešla v platnost [1].

Po nedělní ratifikaci v Indii (která vypouští 4 % globálních emisi) se totiž dnes přičte 4,6 % za ty státy EU, které již ratifikovaly na domácí půdě. Celkový součet je nyní již přes 56 % a přes 60 států světa.

Další státy EU se přidají postupně. Česká vláda ratifikaci parlamentu a prezidentovi doporučila 21. září a minulý týden odsouhlasila i dnešní ratifikaci Evropským parlamentem.

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Začátek konce fosilní závislosti je zde. Přinese lepší prostředí pro život, pracovní místa, energetickou bezpečnost i silnější ekonomiku. Česká republika se potřebuje na změny připravit a využít velkou příležitost. Proto musí co nejrychleji přijmout antifosilní zákon, který nastaví jasné cíle a tempo a dá podnikům potřebnou jistotu. Když se dokázaly shodnout všechny členské státy EU a táhnout za jeden provaz, tak to musí dokázat i čeští politici a zákon prosadit."


Kontakty:
Jiří Koželouh, programový ředitel, 723 559 495, jiri.kozelouh@hnutiduha.cz

Poznámky:
[1] http://climateanalytics.org/hot-topics/ratification-tracker.html
Jan Piňos, tel: 731 465 279 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist