https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/exkluzivni-divadelni-zazitek-v-mlk
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Exkluzivní divadelní zážitek v MLK

6. srpna 2020 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778712531
V sobotu 15. srpna 2020 od 16 hodin čeká návštěvníky festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách nevšední zážitek v podobě divadla hraného pro velmi malý počet diváků z důvodu maximálního propojení mezi jevištěm a hledištěm.

V posledních letech vzniká množství alternativních divadelních forem, které si získávají oblibu nejen v Česku. To se týká mimo jiné i divadla pro jednoho nebo malý počet diváků. Ti se z role statistů stávají často klíčovými postavami představení a umělecký zážitek si sami aktivně vytvářejí. Tento trend se samozřejmě promítá i do oblasti loutkového divadla, a tak Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zařazuje večer tohoto „intimního“ divadla i do programu festivalu Bez nití. Večer určený divadelním fajnšmekrům nabídne tři autorská představení převážně mladých tvůrců.
Prvním z nich bude výtvarně zvuková inscenace Prefaby divadla MIR, která sklidila zasloužený úspěch na letošní Loutkářské Chrudimi. Je představením odehrávajícím se na umakartovém stole na motivy každodenního života tří bezejmenných sousedů v paneláku – symbolu splněného snu o moderním bydlení v zemích bývalého východního bloku. Bude se hrát pro max. 7 diváků vždy od 17, 18, 19 a 20 hodin. Druhým představením je intimní multisenzorické představení Lžička pod nos od Nitish Jain and Collective. S pomocí pásky přes oči, sluchátek, teplých dlaní a vlastní fantazie se tři diváci vydávají zkoumat péči a něhu skrze obyčejné příběhy inspirované mateřskými postavami z Erbenovy Kytice. Toto představení se bude hrát v časech od 16, 17, 19 a 20 hodin. Třetím představením bude od 17:45, 18:45, 19:45 a 20:45 Rakvičkárna aneb Princezna a vesničan v podání souboru Toy Machine a Divadla Letí inspirovaná oblíbenými morytáty kočovných loutkářů.
Vzhledem k omezené kapacitě představení doporučujeme rezervovat si a zakoupit vstupenky předem v pokladně MLK.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist