https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/festival-zahaji-koncert-skupiny-kvety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Festival zahájí koncert skupiny Květy

23. července 2020 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zve na čtvrtý ročník festivalu kulturních akcí pod širým nebem nazvaný Bez nití | Odvázané léto na terasách. První akcí bude v pátek 14. srpna 2020 koncert brněnské alternativní skupiny Květy.

Festival Bez nití | Odvázané léto na terasách již čtvrtým rokem rozšiřuje během letní turistické sezóny nabídku kulturních akcí pro návštěvníky Chrudimi a Muzea loutkářských kultur. Letošní cyklus koncertů a loutkových divadelních představení v krásném prostředí teras Mydlářovského domu byl kvůli koronavirové pandemii o více než měsíc odložen a začíná v pátek 14. srpna 2020. Festival, který se koná s finanční podporou města Chrudimi, zahájí v 18 hodin originální loutkové představení Rok prasete v podání Zuzany Smolové a Petera Gaffneye vystupujících jako Waxwing Theatre. Inscenace o zlodějích, pažravcích, šarlatánech a o tom, co se stane, když je přirozený řád věcí vyměněn za levnou potulnou atrakci, měla premiéru v písecké Sladovně letos v únoru.
Na představení Waxwing Theatre pak naváže od 20 hodin koncert brněnské alternativní skupiny Květy, která má na svém kontě několik žánrových ocenění Anděl. Kapela pod vedením zpěváka a kytaristy Martina Kyšperského je proslulá netradičními skladatelskými postupy, poetickými texty i energickým koncertním projevem. V Chrudimi představí skladby z posledního alba nazvaného Komik do půl osmé doplněné průřezem z jejich starší tvorby.
Vstupenky je již nyní možné rezervovat a zakoupit v pokladně muzea.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist