https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/fotbal-pro-rozvoj-aneb-kenane-na-karlovarskem-hartenbergu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, Fotbal pro rozvoj: Fotbal pro rozvoj aneb Keňané na karlovarském Hartenbergu

Keňané, místní děti, dobrovolní hasiči i starosta si zakopou za lepší svět. Že se dá i hraním fotbalu vysloužit Nobelova cenu míru, to přijede přímo z Nairobi ukázat skupina keňských sociálních pracovníků z organizace MYSA, která byla již dvakrát za dobu své existence nominována za přínos světovému mír. Stejně jako český projekt Fotbal pro rozvoj totiž dlouhodobě usiluje o větší porozumění a toleranci ve společnosti. Jako prostředek ke změně si obě partnerské organizace vybrali právě jeden z nejpopulárnějších světových sportů, fotbal.

Již v úterý 5.7. mají návštěvníci možnost zúčastnit se bohatého programu, který je v souvislosti s návštěvou česko-keňského týmu připraven. Kromě fotbalu se účastníci mohou těšit na workshopy, jak se vyrábí míč z igelitových tašek v srdci slumu, na to, jak vypadá keňský tanec, ale i na tanec místních dětí z pobočky Člověka v tísni a na aktivity klubu dobrovolných hasičů. Hlavní událostí bude fotbalový turnaj, jehož vítězům předají ceny hráči FK Baník Sokolov. Na konci celé akce bude vypuštěn horkovzdušný balon.
Turnaj se odehraje podle netradičních pravidel fair play, které spíše než na soutěživosti staví na vzájemném respektu a toleranci a podněcují hráče k porozumění a vzájemnému dialogu. Do turnaje se zapojí děti z týmů nízkoprahových klubů a neziskových organizací (Člověk v tísni a Kotec), místní fotbalový klub, tým dobrovolných hasičů, tým česko-keňských ambasadorů a další týmy. V podstatě se ale může zapojit každý, kdo poskládá tým, v němž bude alespoň jedna dívka.

Projekt Fotbal pro rozvoj zaštiťuje dobrovolnická organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.
Odkazy na propagační videa o projektu:
• https://www.youtube.com/watch?v=EOpGcSvsOJY
• https://www.youtube.com/watch?v=NHA568IG5Ss

Více info o projektu: www.fotbalprorozvoj.org. Na požádání ráda poskytnu fotografie projektu.
Kateřina Mlynářová , tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist