https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/fotbal-pro-rozvoj-je-opet-soucasti-festivalu-v-ulicich-kenane-mistni-deti-i-hraci-baniku-ostrava-si-zakopou-za-lepsi-svet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - SDA, Fotbal pro rozvoj: Fotbal pro rozvoj je opět součástí Festivalu v ulicích. Keňané, místní děti i hráči Baníku Ostrava si zakopou za lepší svět.

4. července 2016 | INEX - SDA, Fotbal pro rozvoj
Autor: Kateřina Mlynářová , tel: 774204140
Že se dá i hraním fotbalu vysloužit Nobelova cenu míru, to přijede do Ostravy přímo z Nairobi ukázat skupina keňských sociálních pracovníků z organizace MYSA, která byla již dvakrát za dobu své existence nominována za přínos světovému míru a která, stejně jako český projekt Fotbal pro rozvoj, dlouhodobě usiluje o větší porozumění a toleranci ve společnosti. Jako prostředek ke změně si obě partnerské organizace vybrali právě jeden z nejpopulárnějších světových sportů, fotbal.

Již v pátek 8.7. se tak představí česko-keňský tým ambasadorů na ostravském Festivalu v ulicích, který je součástí velkolepého festivalu Colours of Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, jak se vyrábí míč z igelitových tašek v srdci slumu, na to, jak vypadá keňský tanec, ale také na účast fotbalistů místního FC Baník Ostrava.
Den poté proběhne fotbalový turnaj podle netradičních pravidel fair play, které spíše než na soutěživosti staví na vzájemném respektu a toleranci a podněcují hráče k porozumění a vzájemnému dialogu. Do turnaje se zapojí děti z ostravských nízkoprahových klubů pro děti a mládež ze Střediska volného času Ostrava-Zábřeh a organizace Charita Ostrava. V podstatě se ale může zapojit každý, kdo poskládá tým, v němž bude alespoň jedna dívka.
Projekt Fotbal pro rozvoj zaštiťuje dobrovolnická organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.
Odkazy na propagační videa o projektu:
• https://www.youtube.com/watch?v=EOpGcSvsOJY
• https://www.youtube.com/watch?v=NHA568IG5Ss

Na požádání ráda poskytnu fotografie.
Kateřina Mlynářová , tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist