https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/fotbal-v-plzni-aneb-kena-na-naplavce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Fotbal pro rozvoj: Fotbal v Plzni aneb Keňa na náplavce

29. června 2016 | Fotbal pro rozvoj
Autor: Kateřina Mlynářová , tel: 774204140
Že se dá i hraním fotbalu vysloužit Nobelova cenu míru, to přijede do Plzně přímo z Nairobi ukázat skupina keňských sociálních pracovníků z organizace MYSA, která byla již dvakrát za dobu své existence nominována za přínos světovému míru a která dlouhodobě usiluje o větší porozumění a toleranci ve společnosti. Jako prostředek ke změně si v Keni vybrali právě jeden z nejpopulárnějších světových sportů, fotbal.

Jak se hraje fotbal s míčem z igelitových tašek v srdci slumu, jaká je keňská národní specialita, jak vypadá keňský tanec, jaká je hudba nebo jestli jsou Keňané dobrými běžci. To všechno mohou Plzeňané zjistit 2. července na plzeňské náplavce, kde od 15 hodin bude probíhat řada workshopů, zajímavá taneční vystoupení i bohatý hudební program, jako slavnostní zakončení česko-keňského dětského fotbalového turnaje.
Fotbalový turnaj podle netradičních pravidel fair play, které spíše než na soutěživosti staví na vzájemném respektu a toleranci a podněcují hráče k porozumění a vzájemnému dialogu, proběhne 2. 7. 2016 od 9 hodin ve Štruncových sadech. Do turnaje se zapojí děti z plzeňských nízkoprahových klubů pro děti a mládež. V podstatě se ale může zapojit každý, kdo poskládá tým, v němž bude alespoň jedna dívka.
Přítomnost zástupců organizace MYSA v Plzni není jen tak náhodná, návštěva je součástí projektu Fotbal pro rozvoj, který po celé České republice organizuje dobrovolnická organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Do plzeňské části projektu Fotbal pro rozvoj se zapojila Diakonie Západ prostřednictvím Klubu Atom pro děti a mládež, Ponton, občanské sdružení se svým terénním programem pro děti a mládež COM.PASS a Salesiánské středisko mládeže.
Odkazy na propagační videa o projektu:
https://www.youtube.com/watch?v=EOpGcSvsOJY
https://www.youtube.com/watch?v=NHA568IG5Ss

Na požádání ráda poskytnu fotografie z loňského ročníku.
Kateřina Mlynářová , tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist