https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/fotbalem-meni-svet-v-keni-kambodzi-i-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Fotbalem mění svět - v Keni, Kambodži i ČR

5. června 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Mlynářová, tel: 774204140
Dá se fotbalem měnit svět k lepšímu? A jak to fungujev Keni a v Kambodži?

Dá se fotbalem měnit svět k lepšímu? A jak to fungujev Keni a v Kambodži?


O tom a mnohém dalším přijdou povídat zástupci keňské organizace MYSA (jež byla již dvakrát nominována na Nobelovu cenu míru) a kambodžské organizace Football for Life. Akce se uskuteční 8.6. v 17:00 v prostorách Kulturky Západočeské univerzity (Sedláčkova 19, Plzeň). Kromě toho se plzeňané mohou těšit na promítání krátkého dokumentu Víc než fotbal o projektu Fotbal pro rozvoj, díky kterému jsou zástupci zahraničních organizací právě v ČR. Následovat bude neformální debata třeba o tom, jak se hraje fotbal s míčem z igelitových tašek nebo jaká je keňská či kambodžská národní specialita. Podrobný program akce je k nahlédnutí na Facebooku.
Koordinátor projektu Štěpán Kyncl představuje projekt Fotbal pro rozvoj takto: „Usilujeme o fair play na hřišti, ale i v běžném životě. Stejně jako celá řada zahraničních iniciativ rozvíjíme přímo na hřišti u mladých lidí hodnoty jako respekt, schopnost dohodnout se a tolerance ve společnosti. Věříme, že fotbal jakožto nejpopulárnější sport na světě může adresovat důležité sociální problémy – a nezáleží na tom, jestli v České republice nebo v Keni či Kambodži, odkud naši kolegové pochází.“
Fotbal pro rozvoj přitom tvoří platformu, v rámci které organizace z celého světa využívají konceptu férového fotbalu pro práci s dětmi a mládeží. Prostřednictvím netradičních fotbalových lig, turnajů a kulturních akcí umožňuje setkávání lidí, kteří by se za normálních okolností nesetkali. V plzeňském regionu se do projektu tradičně zapojují organizace Ponton a Selesiánské středisko mládeže Plzeň, ale i třeba fotbalový klub FC Viktoria Plzeň. Vrcholem letošních aktivit bude fair play fotbalový turnaj s doprovodným kulturním programem, který se odehraje 5.7. v Selesiánském středisku mládeže Plzeň.

Fotografie zašlu na požádání.
Kateřina Mlynářová, tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist